Straż Miejska ma nowego Komendanta

W poniedziałek 19 grudnia 2016 roku rozpoczął pracę nowy Komendant Straży Miejskiej w Sokółce Ryszard Kozioł. Kilka dni wcześniej Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska dokonała oficjalnego przedstawienia Komendanta dla funkcjonariuszy sokólskiej Straży Miejskiej. Pani Burmistrz złożyła też swój podpis pod umową o pracę z Ryszardem Kozioł.

Konkurs na to stanowisko został rozstrzygnięty 28 października br. Ryszard Kozioł mieszka w Sokółce. Ma 48 lat, żonę i dwójkę dzieci. Karierą zawodową rozpoczynał w Sokółce, w służbach dochodzeniowo – śledczych. Przez ostatnie 10 lat był dyżurnym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Od kwietnia 2016 roku przeszedł na emeryturę.

Ryszard Kozioł jest absolwentem technikum mechanizacji rolnictwa. Skończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim Filia w Białymstoku oraz studia podyplomowe – zarządzanie w administracji publicznej. Jest również absolwentem szkoły oficerskiej dla prawników w Szczytnie.

– W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze i pływać. Jestem członkiem Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół –powiedział nowy Komendant.

Ryszard Kozioł przyznał, że w najbliższym czasie chce przyjrzeć się funkcjonowaniu Straży Miejskiej.

– Stoję na stanowisku, że Straż Miejska ma przede wszystkim pomagać, a nie karać mandatami – dodał nowy Komendant.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content