Zbiórka darów dla Kombatantów

Szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu miasta i gminy Sokółka przyłączyły się do zbiórki żywności dla Kombatantów na Kresach. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

W czwartek 15 grudnia ofiarowane przez pracowników i wychowanków szkół dary zostały przewiezione do Urzędu Miejskiego w Sokółce, skąd 16 grudnia będą przewiezione do Kuźnicy.

Zdjęcie młodzieżyW przekazaniu darów uczestniczył Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Sokółce.

W imieniu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, Zastępca Burmistrza przekazał podziękowania dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom szkół „za wrażliwość otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za pomoc i życzliwość dla Kombatantów na Kresach.”

Do każdej paczki dołączono kartkę z życzeniami świątecznymi. Jedna z uczennic Gimnazjum nr 1 w Sokółce Aleksandra Zalewska napisała: „Szanowny Kombatancie! Nazywam się Aleksandra Zalewska. Pochodzę z Sokółki, jednego z przygranicznych miast w województwie podlaskim. Chodzę do I klasy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. W imieniu własnym oraz moich koleżanek i kolegów chciałabym Ci, Drogi Kombatancie, gorąco podziękować za bycie wzorem dla wielu Polaków. Za ratowanie Polski wtedy, gdy nie było nadziei. Za każdą sekundę spędzoną na placu boju. Za każdą niedogodność na drodze do wyzwolenia. Za to, że dzięki poświęceniu takich jak Ty , możemy żyć teraz bezpiecznie i realizować swoje marzenia. Jesteśmy jeszcze młodzi, dopiero poznajemy  życie, ale jedno już wiemy na pewno – kochamy nasz Kraj. Chcemy  poznawać Jego historię i uczyć się od najlepszych. Jesteś dla nas wzorem. Chcemy czerpać z Twoich postaw.”

W zbiórce uczestniczyły: Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, Szkoła Podstawowa w Boguszach, Szkoła Podstawowa w Rozedrance Starej, Szkoła Podstawowa w Geniuszach, Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce, Gimnazjum nr 1 w Sokółce, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce.

(UM) Fot.: D. Biziuk, Gimnazjum nr 1 w Sokółce


Zobacz również

Skip to content