Pływacy UKS Batory na mistrzostwach w Suwałkach

W piątek i sobotę 2-3 grudnia 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Suwałk. W zawodach brało udział 331 zawodników z 12 klubów. Klub UKS Batory reprezentowało 16 pływaków, każdy startował w 4 konkurencjach. Dla naszych pływaków były to najważniejsze zawody, zwieńczenie sezonu 2016.

PływaczkaPierwszy dzień zawodów nie był szczęśliwy dla pływaków UKS Batory. Presja i stres dały o sobie znać, często zabrakło trochę szczęścia. Przyczyniły się do tego także pewne kłopoty techniczne na samej pływalni. Dzień ten skończyli z zaledwie jednym srebrnym medalem, który na dystansie 100m stylem klasycznym zdobył młody czempion Oskar Kondrat, rywalizujący nie tylko z zawodnikami równymi wiekiem, lecz także o rok starszymi.

Dzięki zabiegom trenera i rodziców udało się odbudować morale i z pozytywnym nastawieniem ruszyć do boju w drugi dzień zawodów. Fortuna tym razem się uśmiechnęła a miesiące ciężkich treningów zaowocowały kolejnymi 5 medalami. Oskar Kondrat pokazał swoją wszechstronność i zdobył kolejny, tym razem brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym. Jego rówieśnik Oskar Kochanowicz, który również rywalizował ze starszymi zawodnikami, sprintem wbił się na drugie miejsce podium w konkurencji 100m stylem dowolnym. Kolejny srebrny medal zdobył weteran naszego klubu, specjalista od „żabki” Konrad Zielenkiewicz w swojej ulubionej konkurencji 50m stylem klasycznym. Brązowe medale zdobyły też dwie dobrze znane zawodniczki Ola Kaźmierczak i Julia Oleńska – obie w konkurencji 100m stylem dowolnym. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy UKS Batory zrobili ogromne postępy i aż 40 razy ustanawiali swoje rekordy życiowe.

Należy pogratulować pozostałym zawodnikom: Natalii Szumiło, Oliwii Zubrzyckiej, Ewie Rećko, Idze Białous, Dominice Kieda, Julii Miejłuk, Weronice Bergiel, Ani Miakisz, Dawidowi Witulskiemu, Mateuszowi Czarnowicz, Kamilowi Zajkowskiemu. Ciężko pracowaliście cały rok i mimo braku upragnionego miejsca na podium zrobili duże postępy, widoczne zarówno w czasach jak i technice pływania.

Teraz zawodnicy trochę zwolnią na treningach by od nowego roku zabrać się ostro do pracy.

Podziękowania należą się prezes UKS Batory pani Beacie Repucho, trenerom Jarosławowi Nelke i Pawłowi Piliczuk oraz wszystkim rodzicom za wspieranie klubu oraz swoich dzieci. Szczególne podziękowania wędrują do Agnieszki Witulskiej i Adama Kaźmierczaka za opiekę nad dziećmi w czasie wielu wspólnych wyjazdów na zawody.

UKS Batory


Zobacz również

Skip to content