Dialog techniczny dot. nowych inwestycji drogowych w mieście

Dialog techniczny dotyczący nowych inwestycji drogowych w SokółceW poniedziałek 5 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Sokółce miało miejsce pierwsze robocze spotkanie dotyczące dwóch planowanych inwestycji drogowych na terenie Miasta i Gminy Sokółka. Realizacja obu  – strategicznych z komunikacyjnego punktu widzenia – inwestycji z jednej strony pozwoli na rozładowanie ruchu pojazdów, z drugiej zaś strony usprawni ten ruch poprzez utworzenie nowego korytarza transportowego w mieście.

Pierwsze planowane zadanie inwestycyjne nosi nazwę “Rozbiórka i budowa mostu przez rzekę Sokołda k/m Bogusze w km rob. 11+114,18 w ciągu drogi powiatowej Nr 1303B wraz z rozbudową dojazdów drogi powiatowej Nr 1303B”. Przedstawiona koncepcja przebudowy ulicy Targowej rozwiąże problemy wód opadowych w tym miejscu.

Druga planowana inwestycja polega na przebudowie ulic Kolejowej i Nowej w nowym przebiegu, tj. przedłużenie ulicy Nowej przez Zabrodzie do ulicy Białostockiej (droga krajowa nr 19) oraz przedłużenie drogi gminnej ulicy Kolejowej do skrzyżowania z ulicą Białostocką i Targową. Przedstawiona wstępna koncepcja projektowa zakłada utworzenie nowego korytarza transportowego, który pozwoli na usprawnienie ruchu aut w mieście oraz skomunikuje kilka dzielnic Sokółki.

UM, fot.: D. Żukiewicz


Zobacz również

Skip to content