Uczniowie ZSI poznali historię Joanny Szyłak

W ramach kształtowania wśród uczniów właściwych postaw i wartości, nauczyciele z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce postanowili zapraszać do szkoły osoby znane w środowisku lokalnym, społeczników, wolontariuszy, którzy bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym. Taką postacią niewątpliwie jest Pani Joanna Szyłak.

Joanna Szyłak w ZSI

Pani Joanna gościła w szkole 3 listopada 2016 r. Jest rodowitą sokółczanką, młodą mamą, założycielką stowarzyszenia pomagającego osobom chorującym na nowotwory. Działa również w stowarzyszeniu „Kładka”, dzięki któremu udało się m.in. wyremontować izolatkę na oddziale dziecięcym sokólskiego szpitala.

Pani Joanna opowiedziała uczniom klas VI i gimnazjum o tym, co sprawiło, że pomaganie innym stało się jej sposobem na życie. Uczniowie poznali historię młodej kobiety, która jako nastolatka zachorowała na raka i musiała odnaleźć w sobie siłę do walki z chorobą.

Te trudne przeżycia zmieniły całkowicie jej postrzeganie świata, a także ukształtowały jej charakter. Pani Joanna jest wspaniałym przykładem na to, że dobro, miłość, szacunek do innych oraz optymistyczne nastawienie do życia są kluczem do szczęścia, a czynione dobro powraca.

Historia niezwykłego gościa zmusiła uczniów do refleksji o tym, co jest w życiu ważne oraz czym są prawdziwe problemy i dramaty ludzkie.  W ramach podziękowania za zaproszenie Pani Szyłak podarowała do biblioteki szkolnej swoją książkę, w której opisała  walkę z chorobą.

Krzysztof Andrzejewski, ZSI

Skip to content