UKS Batory na mistrzostwach w Michałowie

5 listopada 2016 r.  odbyły się V Międzynarodowe Mistrzostwa Michałowa w pływaniu z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W zawodach brało udział 335 zawodników z 12 klubów. Klub UKS Batory reprezentowało 15 pływaków.

Zawodniczka UKS Batory

Rywalizacja była bardzo zacięta a zawodników dzieliły często setne sekundy. Zawodnicy UKS Batory zdobyli 3 medale: srebro w swojej koronnej konkurencji 100m stylem klasycznym zdobył Konrad Zielenkiewicz, medale brązowe zdobyli Ola Kaźmierczak na 100m stylem dowolnym oraz rywalizujący ze starszymi zawodnikami Oskar Kondrat na 100m stylem zmiennym. Jak to w sporcie bywa najbardziej bolesne jest miejsce czwarte – tuż za podium. Te nieszczęśliwie posypały się na naszych zawodników, którzy często o włos przegrali walkę o medal. „Batorianie” zajęli to pechowe miejsce aż 8 razy, w tym Dawid Witulski oraz Oskar Kochanowicz po 2 razy. Nasi dwaj najmłodsi uczestnicy – Oskar Kondrat i Oskar Kochanowicz – ze względu na formułę zawodów musieli rywalizować z zawodnikami o rok starszymi. W swoim roczniku tradycyjnie zgarnęliby medale we wszystkich konkurencjach.

Dziękujemy pozostałym zawodnikom: Julii Oleńskiej, Natalii Szumiło, Oliwii Zubrzyckiej, Ewie Rećko, Idze Białous, Dominice Kieda, Julii Miejłuk, Weronice Bergiel, Annie Miakisz oraz Kamilowi Zajkowskiemu. Mimo, że nie zawsze na podium, to ich występy przyczyniają się do wysokich wyników całego klubu, który zajął drużynowo 6 miejsce.

UKS Batory

Skip to content