Pasowanie na Ucznia w Zespole Szkół Integracyjnych

Zaszumiały drzewa przed szkołą – witaj pierwsza klaso,
i zagruchał srebrnoszary gołąb – witaj pierwsza klaso.
Chodźcie śmiało do szkoły pierwszacy, do zabawy wspólnej, do pracy.
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie, szkoła dzisiaj serdecznie was przyjmie.

Pasowanie na ucznia

3 listopada 2016 r. tymi słowami starsi koledzy powitali pierwszoklasistów Zespołu Szkół Integracyjnych w czasie uroczystości Pasowania na Ucznia.

W obecności dyrekcji, zaproszonych nauczycieli, swoich wychowawczyń oraz rodzin, uczniowie klas pierwszych, po pokonaniu wielu prób i zadań przygotowanych przez uczennice klasy IVa, złożyli ślubowanie. Przyrzekali zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności, dbać o szkołę, szanować nauczycieli, pracowników szkoły oraz siebie nawzajem.

Po uroczystym ślubowaniu, nowych uczniów powitała Pani Dyrektor Maria Andrzejewska. Zaprosiła ich do pięknej podróży jaką jest nauka. Podkreślała jak ważny w szkole jest uśmiech, dzięki któremu zdobywa się przyjaciół. Symbolicznym ołówkiem dokonała ceremonii Pasowania na Ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe znaczki i dyplomy, a w klasach rodzice zorganizowali uczniom słodki poczęstunek.

Teraz przed pierwszakami czas nauki, praca i pokonywanie trudności, pierwsze literki i pierwsze przyjaźnie. Życzymy wszystkim wiele zapału w zdobywaniu wiedzy i radości, bo szkolne lata to najpiękniejszy czas w życiu.

Krzysztof Andrzejewski, ZSI


Zobacz również

Skip to content