Wernisaż fotograficzny w bibliotece

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wernisaż fotograficzny pt. „Jesień w obiektywie Tadeusza Doroszko”. Rozpoczęcie wernisażu w środę, 9 listopada o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Listopadowa wystawa w bibliotece jest kolejną już wystawą promującą piękne podlaskie krajobrazy.

Tadeusz Doroszko jest z zawodu i zamiłowania muzykiem i kompozytorem, założycielem zespołu „Ewa Band”. Pasja fotografowania pojawiła się u niego kilka lat temu, natomiast od 2015 r. wraz z kupnem lustrzanki stała się wręcz obsesją. Fotografuje dużo, głównie krajobrazy. Jego fotografie przedstawiają, między innymi, podlaskie wsie i miasteczka, a także mieszkających w nich ludzi.

W październiku 2016 r. w Muzeum Archidiecezji Białostockiej odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Tadeusza Doroszko pt. „Podróż sentymentalna”.

 „Mieszkając w tak pięknym  i inspirującym miejscu fotografia stała się dla mnie piękną podróżą do wnętrza samego  siebie oraz trudno wytłumaczalnym połączeniem marzeń z rzeczywistością. Staram się przekazać w swoich zdjęciach nie tylko to co widzę, ale również to co czuję. Niejednokrotnie podczas fotografowania popadam  w stan niesamowitej ekscytacji i  mam wrażenie jakbym był w zupełnie innym świecie. To  właśnie wtedy udaje mi się zrobić zdjęcia, z którymi jestem w pewien sposób mocno związany. Nie zdawałem sobie sprawy, że fotografia może być tak pięknym dopełnieniem muzyki. Obrabiając zdjęcia często słucham muzyki i wydaje mi się, że jest ona czasami słyszalna na moich zdjęciach”  – powiedział Tadeusz Doroszko.

Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content