Jesienne Targi Ogrodnicze i Leśne w Szepietowie

Plakat

Chcesz przygotować swój ogród do zimy? Szukasz unikalnych nasadzeń? Chcesz mieć piękny ogród, a przy tym przyjemnie spędzić jesienny weekend? Interesujesz się tematyką leśną? Przyjedź na targi do Szepietowa 8 i 9 października 2016 r.. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuje Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” oraz po raz czwarty Targi Leśne „Las i My”.

Już po raz dwudziesty trzeci w Szepietowie odbędzie się największa impreza ogrodnicza w województwie podlaskim. W jednym miejscu i czasie pasjonaci mogą przygotować się na jesień w ogrodzie, sadzie i lesie.

Dla zwiedzających przygotowano moc atrakcji m.in.: ciekawe pokazy, maszyny leśne w akcji, konkursy, występy zespołów artystycznych i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiadają się dwa dnia pełne atrakcji.

Jesień w sadzie i ogrodzie

Sezon ogrodniczy dobiega końca, październik to ostatni moment na dokonanie nasadzeń i przygotowanie ogrodu do zimy. Targi Ogrodnicze są doskonałą okazją do uzupełnienia kolekcji roślin i poznania nowinek ogrodniczych. Na odwiedzających będą czekały stoiska oferujące materiał szkółkarski, rośliny ogrodowe, kwiaty doniczkowe, szeroka oferta cebulek kwiatowych, nasion, ziół oraz nawozów. Zwiedzający będą mogli zasięgnąć porady jak wzmocnić i zabezpieczyć rośliny przed zimą. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową. Wszystkich zainteresowanych projektowaniem ogrodów przydomowych zapraszamy w niedzielę na seminarium poświęcone tej tematyce.

Jak co roku szczególnie zapraszamy do namiotu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Będzie można skorzystać z doradztwa specjalistów, a miłośnicy zieleni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Jaka to roślina i owoc?”. Na uczestników czekają nagrody. Zachęcamy również do obejrzenia pokazu technicznego tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego, który będzie można oglądać przez dwa dni trwania targów.

Tradycyjnie przeprowadzimy konkurs na Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatszą ofertę targów oraz Hit Targów Ogrodniczych i Hit Targów Leśnych, którego wyniki poznamy w niedzielę.

Las i My

Odwiedzający szepietowskie targi to często posiadacze lasów. To właśnie z myślą o nich po raz czwarty organizujemy Targi Leśne pod hasłem „Las i My”. Jest to jedno z największych wydarzeń związanych z lasem w województwie. To wspólna inicjatywa PODR Szepietowo, RDLP w Białymstoku i Nadleśnictwa Rudka. Przez dwa dni Szepietowo będzie przeżywało istne oblężenie leśników. Będzie okazja do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i gospodarką leśną. Swoją ofertę zaprezentuje kilkunastu wystawców z branży leśnej.

Dla zwiedzających przygotowano ciekawe pokazy m. in. maszyn wielooperacyjnych, artystycznego rzeźbienia pilarką, sokolnictwa, survivalu, kaletnictwa czy udzielania pierwszej pomocy powypadkowej. Nie zabraknie również takich atrakcji jak: konkursy, zabawy edukacyjne, przegląd sygnałów myśliwskich oraz filmów o tematyce leśnej. Ponadto w programie przewidziana jest organizacja zawodów drwali, których celem jest propagowanie bezpiecznej pracy.

Wydarzeniem towarzyszącym Targom Leśnym będzie konferencja dotycząca Puszczy Białowieskiej pn. „Puszcza Białowieska – prawda i mity”. Zachęcamy do udziału.

Prezentacje zwierząt

Równolegle z targami odbędzie się Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. Podlaski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego organizuje dwudniowe warsztaty z zakresu zasad oceny fenotypu królików rasowych.

Bogata oferta wystawiennicza

Na szepietowskich targach tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne, takie jak swojskie chleby i sery. Rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, a pszczelarze zaoferują wartościowe miody z podlaskich pasiek, które będą jak znalazł na zimę.

Jesienne Targi Ogrodnicze zamykają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. To ostatnia okazja w tym roku, aby odwiedzić tereny wystawowe Agroarena i przyjemnie spędzić jesienny weekend.

Zapraszamy do Szepietowa!

Agnieszka Zawistowska

 


Zobacz również

Skip to content