Policjanci na naradzie w Sokółce

W środę 21 września 2016 roku w Sokółce odbyła się narada Naczelników Wydziałów Ruchu Drogowego Komend Wojewódzkich Policji oraz Komendy Stołecznej Policji.

Zdjęcie grupoweW spotkaniu uczestniczyła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

– Życzę wszystkim Państwu owocnych obrad i już teraz zapraszam do złożenia kolejnych wizyt w naszym pięknym mieście – powiedziała Pani Burmistrz.

Narada odbyła się w ramach XXIX Finału Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku od 20 do 23 września.

„Zasady, które towarzyszyły organizowanemu od lat 80 konkursowi na najlepszego funkcjonariusza ruchu drogowego to uczciwa rywalizacja, kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji, jak również pielęgnowanie tradycji. W ubiegłym roku, XXVIII edycję ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, organizowanego w Krakowie, wygrał policjant z województwa podlaskiego. Dlatego też zaszczyt organizacji kolejnej edycji konkursu przypadł Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, jako jednostce zwycięzcy” – napisał Komendant Wojewódzki Policji z Białegostoku gen. Daniel Kołnierowicz, w materiałach informacyjnych, udostępnionych wszystkim uczestnikom konkursu.

Wiodącym tematem spotkania narady Naczelników, która została zorganizowana w Sokółce, była potrzeba zapewniania porządku na drogach publicznych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. „Bardzo istotnym aspektem narady była możliwość bezpośredniej wymiany doświadczeń między Naczelnikami Wydziałów Ruchu Drogowego z całego kraju” – czytamy w artykule przygotowanym przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Po zakończeniu debaty, Naczelnicy  mieli okazję zwiedzić Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz zabytkowy meczet w Bohonikach koło Sokółki.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content