Kasia Rećko brązową medalistką Mistrzostw Polski

W Marklowicach w woj. śląskim rozegrano Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach na nartorolkach. W zawodach tych wzjęło udział blisko 200 najlepszych zawodników z kilkudziesięciu klubów narciarskich w 3 kategoriach wiekowych. Startowano na bardzo trudnej i niebezpiecznej trasie z dużym podbiegiem i stromym, długim zjazdem. W zawodach wystartował „SKI Team Sokółka” w skład którego weszły zawodniczki UKS Start w Malawiczach oraz UKS Orliki w Starej Kamionce.

Na podium

Jako pierwsze na trasę zawodów wyruszyły juniorki E, czyli dziewczęta urodzone w roku 2005 i młodsze. W tej kategorii zawodniczki miały do pokonania dystans 2 kilometrów stylem dowolnym. Najlepszy wyniki osiągnęła zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Weronika Juzeluk, czas zwyciężczyni to 6:25,3 minuty. Drugie miejsce zajęła Klaudia Traczyk z MKS Karkonosze Jelenia Góra (strata 31,1 sekundy), medal brązowy Mistrzostw Polski w tej kategorii przypadł po zaciętej walce Katarzynie Rećko z UKS Orliki w Starej Kamionce. Kasia straciła do zwyciężczyni 39,3 sek.

Rewelacyjnie w tej najmłodszej kategorii wypadły także: Zuzia Czabatorowicz, która zajęła 7 miejsce, Ela Łowczecka – 8 miejsce i Magda Ignatowicz – 9 miejsce – wszystkie są zawodniczkami UKS Start w Malawiczach.

Wśród dziewcząt kategorii juniorek D, czyli roczniki 2004 i 2003, które także biegały dwójkę łyżwą, zwyciężyła Hanna Popko z UKS Hubal Białystok, z czasem 5:38,1 minuty. Srebro przypadło dla Marii Jakubiec z LKS Klimczok Bystra a brąz dla Kariny Probola z Tomaszowa Lubelskiego. Z góralkami dzielnie walczyły nasze narciarki: Kamila Rećko wywalczyła 14 pozycję, zaś jej klubowa koleżanka Julia  była 21 na 40 startujących zawodniczek.

W najstarszej kategorii juniorek C,  czyli pań z roczników 2001-2002 biegi odbywały się na dystansie 4 kilometrów stylem dowolnym. Po zaciętej rywalizacji o jak najlepsze miejsce w rankingu Mistrzostw Polski Natalia Fiedorec ze Startu Malawicze zajęła dobrą 14 lokatę.

Tą ważną narciarską imprezę uświetniła obecność Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego pana Apoloniusza Tajnera, który dokonał uroczystej dekoracji zwycięzców poszczególnych biegów.

Zawodniczki oraz trener narciarek Piotr Zaręba serdecznie dziękują Zastępcy Burmistrza Sokółki Panu Adamowi Kowalczukowi oraz  Dyrektorowi OSiR w Sokólce Panu Piotrowi Rygasiewiczowi za okazaną pomoc w wyjeździe i możliwość godnego reprezentowania Sokółki w biegach narciarskich na Mistrzostwach Polski.

Piotr Zaręba

Skip to content