Witaj szkoło!

1 września 2016 r. o godz. 9.00 w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017. Akademię rozpoczęło wprowadzenie Pocztu Sztandarowego Szkoły i odśpiewanie hymnu.

Inauguracja roku szkolnego

Dyrektor szkoły pani Bożena Łazarewicz powitała zebranych i poinformowała, że w tym roku szkolnym w szkole będzie uczyło się 436 uczniów w 17 oddziałach. Zajęcia z nimi będzie prowadziło 43 nauczycieli, a zadania administracyjno–gospodarcze wykonywać będzie 26 pracowników. Szczególnie serdecznie powitała 137 uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacji. Do nich skierowała te słowa: ,,Z pewnością towarzyszy Wam dzisiaj wiele obaw związanych ze zmianą środowiska szkolnego, jak też nowymi, zdecydowanie wyższymi wymaganiami. Tutaj odkryjecie i rozwiniecie swoje zainteresowania (…). Zapewniam Was, że będzie to czas owocny w cenne doświadczenia, które pozwolą na realizację zamierzeń, a czas nauki w gimnazjum okaże się dla Was niezapomniany i po latach z sympatią będziecie go wspominać.” Pani dyrektor wszystkim gimnazjalistom życzyła dużo wytrwałości, zapału, energii do pracy oraz samych sukcesów; nauczycielom i pracownikom – zdrowia i wielu powodów do satysfakcji, a rodzicom – zadowolenia z rozwoju i osiągnięć dzieci.

Głos zabrał też ksiądz dziekan Stanisław Gniedziejko, który życzył zarówno uczniom, jak i nauczycielom jak najwięcej sukcesów w nowym roku szkolnym. Radna Rady Miejskiej w Sokółce, pani Helena Czaplejewicz odczytała list od pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej, skierowany do nauczycieli, uczniów i rodziców: ,,(…) Kochani Uczniowie, życzę Wam z całego serca, aby odkrywanie wiedzy było dla Was źródłem nieustającej satysfakcji (…). Nauczycielom zaś życzę zadowolenia oraz spełnienia oczekiwań z wykonywanej pracy. Niech postępy i osiągnięcia uczniów będą nagrodą w realizacji Państwa powołania. Pracownikom oświaty życzę wiele satysfakcji oraz wytrwałości, a rodzicom zadowolenia i dumy z dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą, którą Państwo współtworzycie.” – napisała pani Burmistrz.

Życzenia wielu sukcesów dydaktycznych i wychowawczych oraz jak najlepszych osiągnięć w nauce i sporcie przesłał też Poseł na Sejm RP – Mieczysław Kazimierz Baszko. List został odczytany przez panią dyrektor Bożennę Łazarewicz. ,,(…) Wakacje dobiegły końca i pora wracać do ław szkolnych. Mam nadzieję, że przez ten czas odpoczęliście i nabraliście sił do nauki. Rozpoczynający się rok szkolny to czas nowych wyzwań, przyjaźni i zdobywania wiedzy. Wierzę, że dobrze wykorzystacie te miesiące, które są przed Wami (…)”.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie złożone przez nowych uczniów szkoły. Pani dyrektor Bogusława Szczerbińska odczytała pierwszoklasistom rotę ślubowania, które stało się symbolicznym aktem przyjęcia ich w poczet uczniów naszego gimnazjum. Na zakończenie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Katarzyna Czepiel


Zobacz również

Skip to content