Sukces Klubu Jeździeckiego BIK Gieniusze

W dniach 1-3 września 2016 r. w miejscowości Malichów (woj. opolskie) w klubie Dolina Gawora odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sportowych Rajdach Konnych w kategoriach junior, młody jeździec oraz senior.

Reprezentacja KJ BIK Gieniusze startująca w składzie: Agata Murawska-Pieciak, Katarzyna Bogdanowicz, Andrzej Sanecki, walczyła w kategorii senior na dystansie 120 km. Start okazał się ogromnym sukcesem całego zespołu. Agata Murawska-Pieciak wygrała w pięknym stylu mistrzowski międzynarodowy konkurs CEI 2*-120 km, uzyskując tytuł Mistrzyni Polski Seniorów 2016 i utrzymując pierwszą pozycję w kadrze narodowej. Pozostali zawodnicy zajęli w tym konkursie dobre 6 i 7 miejsce.

Zwycięstwo Agaty Murawskiej-Pieciak jest kolejnym sukcesem zawodników KJ BIK Gieniusze w rywalizacji sportowej, potwierdzającym czołową pozycję klubu w dyscyplinie sportowych rajdów konnych.

Doceniając dotychczasową pracę klubu Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego powierzył KJ BIK Gieniusze organizację Międzynarodowych Zawodów (CEI) rangi Mistrzostw Polski 2017, które odbędą się w dniach 12-15 października 2017 r.

Jerzy Maliszewski


Zobacz również

Skip to content