Akcja “Lato” Sokólskiego Ośrodka Kultury

Od 5 do 15 lipca 2016 r. instruktorzy Sokólskiego Ośrodka Kultury prowadzili w Sali „Lira” zajęcia otwarte dla dzieci w wieku 7-12 lat. Każdego dnia na dzieci czekały ciekawe i oryginalne propozycje zajęć.

Zdjęcie grupy dzieci

Liczebność grupy uczestniczącej w zajęciach wahała się między 45 a 60 osób. Przyjść mógł każdy, nawet młodsze dzieci pod opieką starszego rodzeństwa, rodziców lub dziadków. Udział w zajęciach był nieodpłatny.

Codziennie dzieci uczestniczyły w zabawach, grach, zajęciach plastycznych i tańcach. Poznały nowe techniki plastyczne- np. wykonywanie papieru czerpanego czy rzeźba w glinie. Malowały ogromne kartonowe zamki, projektowały rycerskie herby czy też tworzyły niciane, ażurowe serduszka.

Wśród integracyjnych tańców polubiły najbardziej Que Si Que No oraz tradycyjny, średniowieczny taniec pt. “Praczki”. Ciekawe były także zajęcia dotyczące kultury rycerskiej oraz tradycyjnych miar i wag. Szerokim uśmiechem i niepohamowaną radością nagradzane były gry polegające na współzawodnictwie drużyn. Odbywały się one zarówno w sali jaki i na stadionie miejskim.

Atrakcją tegorocznej akcji lato byli gości Sokólskiego Ośrodka Kultury biorący udział w programie AIESEC – największej organizacji studenckiej na świecie! W ramach tego programu odwiedzili nas studenci z Turcji oraz Hong- Kongu. Ali i Stefani opowiedzieli o swoich ojczystych krajach, obyczajach i modach w nich panujących. Porównywali style życia i kuchnie. Chętnie bawili się z dziećmi biorąc czynny udział we wszystkich zajęciach.

Z letniej akcji w SOK zadowoleni byli i instruktorzy i uczestnicy!

Agnieszka Kozakiewicz

Skip to content