Oferta aktywnego wypoczynku nad sokólskim zalewem

Podczas tegorocznych wakacji Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przygotował bogatą ofertę aktywnego wypoczynku nad sokólskim zalewem. 

Dzieciaki na wodnym bananie

Zapraszamy na strzeżone kąpielisko nad zalewem, które będzie czynne do 31 sierpnia 2016 r. w godzinach 10.00 – 18.00. Prócz zabaw w wodzie można również wypożyczać sprzęt: kajaki, żaglówki oraz nowo nabyte przez OSiR rowerki wodne. Dużym udogodnieniem dla plażowiczów jest nowo powstała przebieralnia, usytuowana tuż przy zalewie. Najmłodsi miłośnicy żeglarstwa mogą skorzystać z zajęć praktycznych na żaglówkach typu “Optymist”, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Aktualnie ze szkółki żeglarskiej korzystają uczestnicy I turnusu obozu „Wakacje w Mieście”.

Ponadto OSiR w Sokółce wraz z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego przygotował tydzień bezpłatnych niespodzianek nad zalewem. W dniach 25-29 lipca, dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z bezpłatnej nauki jazdy na nartach wodnych, oraz popływać na dmuchanym bananie i  szybkiej motorówce. 25 oraz 29 lipca atrakcje z motorowodniakami przeznaczone są dla uczestników wypoczynku „Wakacji w Mieście”, natomiast w dniach 26-28 lipca zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z klas I-VI na bezpłatne przejażdżki motorówką, bananem oraz próbę sił na nartach wodnych.

Dbając o bezpieczeństwo plażowiczów na terenie ośrodka zainstalowano monitoring obiektów zlokalizowanych przy ul. Wodnej 20. Od 22 lipca na stronie www.sokolka.tv jest aktywny podgląd z kamer zainstalowanych na plaży oraz tarasie widokowym. Podgląd daje możliwość sprawdzenia czy kąpielisko funkcjonuje, czy wywieszona jest biała lub czerwona flaga.

Zakup rowerków wodnych, szkółka żeglarska oraz przejazdy motorówką z nauką jazdy na  nartach wodnych są finansowane przez Urząd Miejski w Sokółce w ramach programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz z zakresu przeciwdziałania narkomanii.

Anna Lisowska


Zobacz również

Skip to content