Książkowe podróże małe i duże

Kolejne zajęcia z cyklu „Wakacje z biblioteką” już za nami. We wtorek 19 lipca 2016 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprosiła dzieci na zajęcia ph. „Książkowe podróże małe i duże”.

Wakacje z biblioteką

Ze względu na wędrujące po niebie ciemne chmury i padający co jakiś czas deszcz zabawy ruchowe odbyły się na podwórku, natomiast zajęcia plastyczne w czytelni i holu biblioteki.

Z kocyka na trawie w wakacyjną podróż zabrał dzieci Pan Żaba z opowiadania „Podróże Żabcia”. Podczas wędrówki dzieci musiały pokonać różne przeszkody maszerując na kubełkowych szczudłach i wykazać się zręcznością w rzucaniu do celu. Podróż zakończyła się na końcu tęczy gdzie dzieci bawiły się jej wszystkimi kolorami.

Zmęczone, ale radosne przeniosły się do czytelni biblioteki. Razem z paniami bibliotekarkami tworzyły balonowych przyjaciół podróży. W holu czekała na uczestników pusta księga, którą młodzi poszukiwacze przygód zapełnili wakacyjnymi obrazkami. Uczestnicy, choć młodzi, wiedzą doskonale jak dbać o książki. Z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością wykonali magiczne zakładki, które zabrali ze sobą na pamiątkę.

Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zajęć wolontariuszce Oli Zalewskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wolontariatu na rzecz naszej biblioteki.

(KB)

Skip to content