Zaproszenie na koncerty

30 lipca o godz. 18:00 zapraszamy na koncerty! Na placu przed Kinem “Sokół” stanie scena oraz trybuny z miejscami siedzącymi. W ramach Podlaskiej Oktawy Kultur zaprezentują się zespoły z Włoch oraz Białorusi. Następnie scena rozbrzmiewać będzie znanymi przebojami muzyki operowej.

Plakat

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” odbędzie się w dniach 26-31 lipca 2016 r. Oprócz prezentacji na scenie głównej w Białymstoku zespoły wystąpią także w wielu miejscowościach Podlasia, między innymi w Sokółce.

Zobaczymy zespół “Lilia”, który jest Studenckim Koncertowym Zespołem Cymbalistów. Powstał on w 1966 roku przy Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku. W jego skład wchodzą studenci uczelni. Na repertuar grupy składają się utwory kompozytorów białoruskich i zachodnioeuropejskich oraz własne aranżacje ludowych melodii Białorusi i innych narodów. Lilia występowała m.in. w Niemczech, Szwajcarii i Słowacji, była też uczestnikiem Podlaskiej Oktawy Kultur w 2011 roku.

Zespół z Włoch Quartiere Villanova został założony w 1976 w Cagliari, a nazwę wziął od jednej z najstarszych dzielnic tego miasta. Powstał nie tylko z miłości do folkloru, ale również z wielkiej potrzeby odkrywania korzeni wszelkich zwyczajów i tradycji stolicy Sardynii. Uwagę widzów z pewnością przyciągną przepiękne kostiumy grupy, ściśle wzorowane na strojach noszonych na Sardynii między 1700 a 1800 rokiem. Zespół występował na całym świecie, m.in. w Chinach, Kanadzie i Meksyku.

W drugiej części koncertu usłyszymy znane i lubiane przeboje z muzyki operowej w wykonaniu “Kwartetu Podlaskiego” oraz solistów.

Organizatorami i sponsorami wydarzenia są: Burmistrz Sokółki, Sokólski Ośrodek Kultury, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Fabryka Mebli Forte S.A.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Kozakiewicz

Skip to content