Zaproszenie na wystawę

"Makulatura" autorstwa Pauliny Iłendy

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę prac pt. “Makulatura” autorstwa Pauliny Iłendy. Prace można oglądać do końca sierpnia 2016 r. w godzinach pracy biblioteki.

Paulina Iłenda  w zeszłym roku obroniła licencjat z grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie studiuje projektowanie ubioru na tej samej uczelni oraz pracuje w firmie Solar nad bieżącą kolekcją. W wolnych chwilach robi biżuterię artystyczną prezentowaną w internecie pod nazwą Pinka oraz tworzy ilustracje modowe.

“Makulatura” to piąta wystawa indywidualna artystki i trzecia w Sokółce. Pokazywane na niej prace to wynik obserwacji mody, sesji zdjęciowych w kolorowych magazynach i dokumentacji wybiegów. Stają się one inspiracją do rysowania i projektowania. Prace rysunkowe powstają w większości na papierze z odrzutu, wcześniej zarysowanym, zamalowanym lub zadrukowanym, co zostaje wykorzystane w procesie twórczym, zarówno jako element kompozycji, jak i przełamanie lęku przed pustą kartką.

(KB)

Skip to content