Ruszyło miasteczko ruchu drogowego

10 lipca 2016 r. odbyły się pierwsze zajęcia szkoły jazdy w odnowionym miasteczku ruchu drogowego na Osiedlu Zielonym.

Miasteczko ruchu drogowego
Miasteczko ruchu drogowego

Inicjatywa spotkała się z wielkim zainteresowaniem wśród dzieci, na zajęcia przybyła liczna gromada młodziutkich sportowców, nie tylko pasjonatów rowerów, ale również miłośników hulajnogi oraz rolek.

Wszystkich zgromadzonych powitali Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Dyrektor OSiR Piotr Rygasiewicz oraz przedstawiciele służb mundurowych – Policji oraz Straży Miejskiej. Krótki instruktaż dotyczący bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego wygłosił reprezentant Policji – Marcin Połuszejko. Po tym jak dzieci zostały zapoznane z teorią, przyszedł czas na zastosowanie tych nauk w praktyce.

Pod wodzą kolarza SKK „Sokół” Jacka Kirpszy młodzi uczestnicy pokonali wyznaczoną przez niego trasę z zastosowaniem się do wszystkich ustawionych znaków. Po wspólnej jeździe po uliczkach “miasteczka” przyszedł czas na nagrodę w postaci przepysznych, orzeźwiających lodów, za lody które serdecznie dziękujemy sponsorowi – firmie „U Matczaka”. Dzieci otrzymały też odblaski, które są niezbędne podczas wieczornych przejażdżek rowerowych.

Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Szkolenie „raczkujących” rowerzystów jest potrzebną inwestycją, gdyż najmłodszy uczestnik ruchu drogowego w odpowiedni sposób przygotowany do poruszania się jednośladem staje się bardziej świadomym pieszym, a gdy dorasta ma ugruntowane podstawy do uzyskania prawa jazdy.

Inicjatywa jest doskonałą formą na spożytkowanie wolnego czasu, którego dzieci w czasie letnich wakacji mają pod dostatkiem. Zapraszamy wszystkich na kolejne szkołę bezpiecznej jazdy w niedzielę – 17 lipca 2016 r. w godz. 15.00-19.00. Cykl spotkań potrwa do końca wakacji.

OSiR


Zobacz również

Skip to content