Podsumowanie roku w Akademii Sportów Umysłowych

ASU Sokółka

Młodzi szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka spotkali się w Parku Linowym Janowszczyzna na uroczystości podsumowania rocznego szkolenia szachowego.

W ciągu roki w zajęciach udział brało dwudziestu szachistów rodzonych w latach 2006-2011. Po opanowaniu w ekspresowym tempie podstaw gry, szachiści brali udział w turniejach, w których zdobywali pierwsze kategorie szachowe. Z grupy szkoleniowej aż 16 szachistów podniosło swój ranking, co jest bardzo dobrym wynikiem systematycznej pracy szkoleniowej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Weronika Supeł, która w ciągu 8 miesięcy szkolenia zdołała zdobyć III kategorię szachową i IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach w Danówku. Cyryl Pac – kat.IV zdobył złoty medal na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w Danówku i był finalistą Mistrzostw Polski do lat 7. Gabriel Solnik – kat IV zdobył złoty medal na Mistrzostwach Powiatu Sokólskiego. Benito Schiro – kat IV był finalistą Mistrzostw Polski do lat 7. Tam też uzyskał IV kategorię szachową.

Podsumowując: 1 szachistka uzyskała III kategorię szachową, 8 szachistów zdobyło IV kategorie, 7 szachistów V kategorie. Należy podkreślić że kategorie szachowe zdobywali w silnie obsadzonych turniejach wyjazdowych.

 1. Białous Wiktor, kat. V
 2. Buchajski Julian, kat. V
 3. Deputat Jakub, kat. V
 4. Dereszkiewicz Szymon,  kat. V
 5. Gołko Klaudia,  kat. IV
 6. Jagiełło Jakub,  kat. V
 7. Maliszewski Stefan, kat. IV
 8. Pac Cyryl, kat.IV
 9. Pryzmont Hubert,  kat. V
 10. Pryzmont Sebastian, kat. IV
 11. Schiro’ Benito, kat. IV
 12. Solnik Gabriel,  kat. IV
 13. Sosnowski Dawid, kat. V
 14. Supeł Weronika, kat. III
 15. Szczuka Konrad, kat. IV
 16. Zabłocki Adrian, kat. IV

Na uroczystym zakończeniu pierwszego roku szkolenia szachiści zjawili się z swoimi rodzinami. Wszyscy otrzymali certyfikaty zaliczenia pierwszego roku szkolenia szachowego oraz symboliczne prezenty.

Logo ASU Sokółka

Uczestnicy spotkania z dużym zapałem sprawdzali swoją sprawność fizyczną na parku linowym.Trzeba wyróżnić mamusie które bardzo dzielnie pokonywały tor przeszkód razem z swoimi pociechami. Tatusiowie zaś pilnowali ogniska, dokładali opału i zazdrością spoglądali na wyczyny sportowe swoich dzieci i małżonek. Na zakończenie spotkania posilali się kiełbaskami i bigosem przy ognisku. Wszyscy mieli doskonałe humory.

Składamy serdeczne podziękowanie Paniom Instruktorkom Parku Linowego w Janowszczyźnie za sympatyczne przyjęcie, przygotowanie ogniska oraz za szczegółowy instruktaż i pomoc w pokonywaniu przeszkód na linach. Szachiści i rodzice składają wyrazy wdzięczności Staroście Sokólskiemu i Burmistrzowi Sokółki oraz sponsorom. To dzięki ich pomocy finansowej dzieci mogły rozwijać swoje zdolności i uczestniczyć w turniejach szachowych. Inwestycja w rozwój dzieci to dobra inwestycja, inwestycja w lepszą przeszłość gminy, powiatu i kraju.

Józef Bochenko
Akademia Sportów Umysłowych Sokółka


Zobacz również

Skip to content