Szachowy turniej z okazji Dnia Dziecka

Grupa szachistów

Najmłodsi Szachiści Akademii Sportów Umysłowych w Sokółce wzięli udział w Turnieju Szachowym „Szachowy Dzień Dziecka 2016”.  Turniej odbył się 4 czerwca 2016 r. w Klubie Rozrywki „Krąg” w Białymstoku.

Do turnieju przystąpiło 172 najmłodszych szachistów z klubów województwa podlaskiego i Białorusi. Najmłodszym zawodnikiem był Krystian Waśkiel (4 i pół roku) reprezentant Akademii Sportów Umysłowych Sokółka. Turniej rozegrano tempem 15 minut na partię dla zawodnika na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim.

Akademię Sportów Umysłowych  Sokółka reprezentowało 16 szachistów.

W turnieju A (roczniki 2006, 2007, 2008) startowało 80 szachistów. Wyniki naszych zawodników:
11 miejsce – Szczuka Konrad SP Janów 5 pkt. ( 5 wygranych, 2 porażki)
24 miejsce – Hubert Pryzmont SP Janów 4 pkt
26 miejsce – Weronika Supeł SP  Janów  4 pkt
28 miejsce – Solnik Gabriel SP 1 Sokółka 4 pkt
Na dalszych pozycjach: Maliszewski Stefan, Jagiełło Jakub, Deputat Jakub, Białous Wiktor, Dereszkiewicz Szymon, Buchajski Julian, Dańko Aleksandra wszyscy zdobyli po 3 pkt i Pryzmont Sebastian 2 pkt.

W turnieju B (roczniki 2009 i młodsi) startowało 92 zawodników. Wielką niespodziankę sprawił Schiro Benito SP 1 Sokółka 5 pkt (5 wygranych, 2 przegrane) zajmując 7 miejsce w klasyfikacji końcowej.
Na 11 pozycji był Cyryl Pac z SP1 Sokółka – 5 pkt. Na dalszych pozycjach: Sebastian Supeł SP Janów – 3 pkt i najmłodszy szachista Krystian Waśkiel – 2 pkt.

Na zakończenie wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe puchary, rodzice przeżywali pozytywne emocje ze startu swoich pociech w tak ambitnej dyscyplinie jak szachy.

Przed zakończeniem roku szkolnego szachiści ASU Sokółka wystartują w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Supraślu (17-19 czerwca). Natomiast po otrzymaniu świadectw szkolnych 10 szachistów pojedzie doskonalić swoje umiejętności szachowe na obozie szachowym w Suwałkach.

Trener ASU Sokółka
Józef Bochenko

Skip to content