Młode Talenty w Gimnazjum nr 1

W Dniu Dziecka w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce odbyła się I Edycja Młodych Talentów. Celem przedsięwzięcia było wyłonienie „ukrytych” talentów młodzieży, która wcześniej z różnych powodów nie miała okazji bądź odwagi zaprezentować swoich szczególnych uzdolnień.

Nie ma ludzi bez talentu, każdy posiada choć jeden, czasami nierozpoznany bądź stłumiony. Młodzież potrzebuje wsparcia, zaufania i czasu. Pedagodzy starają się, by młodzież w gimnazjum mogła w poczuciu bezpieczeństwa i z profesjonalną pomocą rozwijać i ujawniać swoje talenty. Odbywa się to na różne sposoby: podczas festiwali, akademii, sztuk teatralnych bądź wystaw. Celem Edycji Młodych Talentów jest rozpoznawanie ich w ciągu całego roku, organizowanie zajęć w tym kierunku i motywowanie do dzielenia się swoim darem ze społeczeństwem – szkolnym, ale też naszej gminy.

Pośród zaprezentowanych talentów najwięcej było muzycznych, ale nie brakowało recytacji, rysunków, grafiki, fotografii, filmu, tańca i „gry na zębach”. Pomysłodawcą działania była s. Ewa Orzechowska, która pozwoliła uczniom gimnazjum ujawnić ich talenty. I Edycja Młodych Talentów okazała się „strzałem w dziesiątkę”, zachwyciła publiczność, która z niecierpliwością czeka już na następną edycję.

Gimnazjum nr 1 w Sokółce


Zobacz również

Skip to content