Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim

1 czerwca 2016 r. dzieci z sokólskich przedszkoli tłumnie opanowały Stadion Miejski. Z okazji Dnia Dziecka Burmistrz Sokółki wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Sokólskim Ośrodkiem Kultury przygotowali przedszkolakom mnóstwo atrakcji i nie lada pokazy. Boiska stadionu zamieniły się w ogromny plac zabaw dla najmłodszych, było malowanie twarzy i darmowe lody. 

Dzien Dziecka na stadionie

Największą atrakcją były pokazy skoków spadochronowych i przejazd czołgu po wrakach aut. Dzieci były zachwycone umiejętnościami skoczków z Aeroklubu Białystok, którzy precyzyjnie wylądowali w wyznaczonym punkcie boiska po skoku z samolotu będącego na wysokości 2500 metrów. Z kolei czołgiści zaprezentowali siłę i moc czołgu w starciu z wrakami samochodów. Blisko 50-letni – ale w pełni sprawny – czołg przyjechał do Sokółki z pikniku militarnego w Ogrodniczkach. Tak jak przewidywały przedszkolaki, sprzęt wojskowy okazał się bezkonkurencyjny w konfrontacji z wrakami aut.

Oprócz tego na dzieci czekały inne atrakcje, m.in. dmuchane place zabaw i zjeżdżalnie, trampoliny, przejażdżki na kucyku, zabawy z animatorami, pokaz sprzętu służb mundurowych: straży pożarnej, straży granicznej, policji.

Organizatorzy imprezy:
Burmistrz Sokółki
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce
Sokólski Ośrodek Kultury

Partnerzy imprezy:
Placówka Straży Granicznej w Kuźnicy
OSP Stara Kamionka
KPP w Sokółce
Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce
Klub Jeździecki BIK Geniusze
Aeroklub Białystok

Sponsorzy imprezy:
Lody tradycyjne „U Matczaka”
Eurobank
„Kaweta” – pomoc drogowa
Polski Dom Rodzinny Serce
Producent placów zabaw – „Ostrovia”
Bubustacja
Smykolandia

Patronat medialny:
isokolka.eu
sokolka.tv

Tekst i zdjęcia: Dariusz Żukiewicz


Zobacz również

Skip to content