Współpraca Sokółki z koncernem z Szanghaju

Gmina Sokółka rozpoczęła cykl spotkań inicjujących współpracę z koncernem oświetleniowym Feilo Acoustics z Szanghaju. Dzięki temu gmina ma szansę stać wzorcem dla potencjalnych inwestorów i dobrym przykładem dla innych samorządów.

Wizyta przedstawicieli firmy z Chin

– Chodzi o to, żeby miasto Sokółka stało się takim miastem modelowym, gdzie mogliby przyjeżdżać potencjalni inwestorzy i zaobserwować czy warto – a myślę że warto – z taką firmą współpracować – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podczas spotkania z przedstawicielami firmy z Chin, które odbyło się w poniedziałek 30 maja 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Sokółce.

Do spotkania doszło dzięki inicjatywie prof. dr hab. inż. Macieja Zajkowskiego z Politechniki Białostockiej oraz dzięki staraniom Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej do pozyskania inwestorów, którzy mogliby prowadzić działalność na terenie gminy. Burmistrz Sokółki podkreśliła, iż celem rozmów jest nawiązanie porozumienia z firmą z Chin, aby ta mogła inwestować w gminie Sokółka.

W spotkaniu w Urzędzie Miejskim uczestniczył przedstawiciel firmy Feilo Acoustics Rick Zhuang, przedstawiciele firmy Havells Sylwania Poland Piotr Malinowski i Piotr Domański oraz prof. Maciej Zajkowski – członek Rady Gospodarczej powołanej przy Burmistrzu Sokółki. Wszyscy wspólnie wyrazili nadzieję na dobrą kooperację z gminą Sokółka. – Chcielibyśmy, żeby to był taki pierwszy krok na drodze do zawiązania ścisłej współpracy w regionie – stwierdził Piotr Malinowski. Dodał, iż koncern Feilo chciałby, aby Sokółka stała się złotym przykładem zastosowania rozwiązań które będą użyteczne gminie Sokółka i jednocześnie efektywne energetycznie, a które staną się przykładem dla innych realizacji w Polce.

Rozmowy dotyczyły potencjalnego oświetlenia miasta, budynków użyteczności publicznej oraz innych rozwiązań i technologii które mogłyby zostać wprowadzone na terenie gminy. Obie strony spotkania wskazywały na rozwiązania efektywne energetycznie, czyli dające oszczędności dla budżetu gminy.

– Liczę na współpracę, na wspólne projekty i liczę też na to, że będziecie inwestować w Sokółce – powiedziała Burmistrz Sokółki do zaproszonych gości. Burmistrz podziękowała również prof. Zajkowskiemu za zainicjowanie spotkania. – Dziękuję również całej Radzie Gospodarczej za to, że dbają o naszą gminę – dodała Ewa Kulikowska.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Żukiewicz


Zobacz również

Skip to content