Agnieszka Ancypo z Warszawy wróciła z medalem

21 maja 2016 roku na basenie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbyły się piąte eliminacje z cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich ph. „Od młodzika do olimpijczyka”. W sportowej rywalizacji wzięło udział 370 zawodników roczników 2002-2004 z 55 klubów z całego kraju. Sokółkę reprezentowało 8 pływaków z UKS Omega.

Na podium w Warszawie

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Startowała czołówka najlepszych zawodników z rankingów ogólnopolskich, w tym aktualni mistrzowie Polski juniorów. Z uwagi na dużą ilość uczestników zawodów i wysoki poziom rywalizacji, nagradzanych dyplomami było 6 najlepszych pływaków, trójka pierwszych otrzymywała medale.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa mieli trudną przeprawę, ponieważ na co dzień trenują na pływalni 25-metrowej. Start na obiekcie olimpijskim był więc dla nich nie lada wyzwaniem. Mimo wszystko udało im się poprawić rekordy życiowe i uzyskać dobre wyniki w zawodach.

Spośród zawodników UKS Omega najwyższą lokatę uzyskała Agnieszka Ancypo w roczniku 2003, która zdobyła brązowy medal w wyścigu na 100m stylem dowolnym, uzyskując czwarty wynik w tym sezonie w Polsce na pływalni 50-metrowej (uległa dwóm najwyżej sklasyfikowanym zawodniczkom w kraju).

Z bardzo dobrej strony w roczniku 2002 pokazała się Gabriela Poczobutt-Odlanicka, która „otarła się o medal” zajmując 4 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym.

Najlepiej z chłopców wypadł w roczniku 2003 Eryk Michałowski zajmując dwukrotnie 8 miejsce w wyścigach na 100m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym.

Wyniki pozostałych zawodników Omegi:
– Zuzanna Rogowicz – 8 miejsce na 100m stylem dowolnym,
– Gabriela Czarnowicz – 11 miejsce na 100m stylem dowolnym,
– Maja Garkowska – 17 miejsce na 100m stylem klasycznym,
– Julia Sołoniewicz – 16 miejsce na 100m stylem dowolnym,
– Szymon Karpowicz – 12 miejsce na 100m stylem klasycznym.
W zawodach brała udział również Ola Rogowicz, która startowała poza konkurencją.

Były to ostatnie zawody eliminacyjne z cyklu „Od młodzika do olimpijczyka”. 11 czerwca odbędzie się wielki finał, do którego zostanie zakwalifikowanych po 16 najlepszych zawodników w każdej konkurencji z całych eliminacji. Decydować o tym będzie suma punktów Fina z 4 najlepszych startów. W finale na pewno nie zabraknie zawodników UKS Omega.

UKS Omega

Skip to content