Iga i Oliwia zdobyły medale w Michałowie

21 maja 2016 r. w Michałowie odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10 i 11-letnich. Były to najważniejsze zawody pływackie roczników 2005 i 2006 w sezonie, a przy tym korespondencyjne Mistrzostwa Polski na szczeblu regionów.

Po zawodach w Michałowie

W zawodach startowało 160 najlepszych zawodników z 11 klubów pływackich z Suwałk, Białegostoku, Łomży, Augustowa, Olsztyna, Ełku, Sokółki, Hajnówki, Michałowa, Moniek oraz Bielska Podlaskiego. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Organizatorzy zafundowali młodym pływakom prawdziwy maraton pływacki. Zwykle dwudniowe zawody odbyły się ciągu jednego dnia i każdy zawodnik startował aż 4 razy. Zawodnicy UKS Omega trenowani pod okiem trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa zdobyli 4 brązowe medale.

Wśród 10-latków znakomicie zaprezentowały się Iga Kuklicz i Oliwia Radel. Każda z nich zdobyła po dwa brązowe medale. Iga wywalczyła krążki na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Oliwia była trzecia w wyścigach na 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy Iga zajęła III miejsce a Oliwia IV. Ponadto w roczniku 2006 dzielnie walczyli: Maja Bakun, Michał Miszkin i Dawid Kretowicz, poprawiając swoje rekordy życiowe. W klasyfikacji końcowej 10-letnich dziewcząt młode pływaczki Omegi zajęły znakomite 2 miejsce.

Wśród 11-latków najwyższe miejsce zajęła Oliwia Steć, która była 6 w wyścigu na 100m stylem klasycznym. Wśród  chłopców  z tego rocznika najwyższą lokatę zajął Daniel Mrozowicz  zajmując 7 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym. Wyniki pozostałych zawodników z rocznika 2005: Justyna Łopatecka – 15 miejsce na 100m stylem grzbietowym, Zofia Sawicka – 9 miejsce na 50m stylem motylkowym, Paweł Czaban – 15 miejsce na 100m stylem dowolnym.

UKS Omega

Skip to content