Osiem medali kolarzy z Sokółki

Czternastoosobowa ekipa kolarzy z Sokółki rywalizowała na „czasówce” w Supraślu i zdobyła osiem medali. Po krążki sięgali między innymi Jaś Kaźmierowski, Piotr Kirpsza i Ernest Greś.

Zawody w Supraślu

Zawody w Supraślu miały charakter jazdy indywidualnej na czas. Należało po prostu jak najszybciej pokonać wyznaczony dystans. Sportowcy zmagali się na 8 i 10 kilometrowej trasie.

9-letni Jaś Kaźmierowski ośmiokilometrową trasę pokonał w 19 minut i 53 sekundy co dało mu zwycięstwo i złoty krążek w kategorii Żak. Zaledwie 7-letni Kamil Rećko na metę przyjechał jako czwarty z czasem 25:37,35. Jaś i Marcin startowali na rowerach górskich.

W rywalizacji na dziesięć kilometrów piąte miejsce w kategorii Juniorzy młodsi zajął Marcin Rećko z czasem 18:12,84.

Zacięta rywalizacja była w kategorii Juniorów. Najwyżej spośród zawodników reprezentujących Sokólski Klub Kolarski uplasował się Jakub Mozolewski, który z czasem 16:00,96 sięgnął po srebrny medal. Niewiele ustąpił mu Ernest Greś, któremu udało się wywalczyć brąz (16:47,22). Tuż za podium znalazł się Michał Kułakowski z czasem 17:10,80.

Największa liczba zawodników z naszego klubu wystartowała w kategorii Elita. Pierwsze miejsce zajął tu Piotr Kirpsza z imponującym czasem 14:31,53. Dało mu to pierwsze miejsce w kategorii i pierwsze miejsce spośród wszystkich startujących zawodników, za co otrzymał dodatkowo nagrodę specjalną – puchar burmistrza Supraśla. Bardzo dobrze pojechał Rafał Kowalkowski. W kategorii Elita zajął on czwarte miejsce z czasem 16:48,04. Na piątym miejscu uplasował się Mariusz Bykowski (17:18,46), a na szóstym Maciej Czajka (17:23,53).

Bezkonkurencyjny w kategorii Elita na rowerach górskich okazał się Adam Małoń, który wywalczył złoty medal, pokonując przy tym kilkunastu zawodników startujących na „szosówkach”. Na metę przyjechał z czasem 17:11,38.

Marta Sieniucz, która jako jedyna startowała na rowerze górskim, nie mając przy tym konkurentek, odebrała złoty medal i pamiątkowy puchar.

Ponadto, po puchar i złoty medal w kategorii Juniorka młodsza ( 8 KM) sięgnęła sokółczanka Aleksandra Jackiewicz. Zawodniczka reprezentująca UKS Wygodę Białystok przejechała 8-kilometrową trasę w 15:58,74. Srebro zgarnęła z kolei Ania Jarosz (UKS Wygoda Białystok). Sokółczanka na metę przyjechała z czasem 16:39,82.

Za tydzień kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego pojadą do Wasilkowa na drugi wyścig z cyklu Maratonów Kresowych.

Piotr Kirpsza
SKK “Sokół”

Skip to content