Pływacy UKS Omega przywieźli 39 medali z Giżycka

W dniach 2-3 kwietnia 2016 r. odbyły się XIII Wiosenne Otwarte Zawody Pływackie pod patronatem Burmistrza Miasta Giżycka. Świetnie wypadli w nich pływacy UKS Omega.

Zawody w Giżycku

W zawodach wzięło udział ponad 350 zawodników z 28 klubów z całej Polski oraz Litwy. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 18 pływaków UKS Omega Sokółka.

Zawodnicy Omegi przygotowani przez  trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa zdobyli 39 medali: 14 złotych, 16 srebrnych i 9 brązowych, zajmując III miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy z rocznika 2006. Iga Kuklicz czterokrotnie stawała na podium, zdobyła 3 srebrne medale na dystansach 50m i 100m stylem grzbietowym, 50m stylem dowolnym oraz brąz na 100m stylem zmiennym. Iga zajęła również III miejsce w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę imprezy w swoim roczniku. Udane starty zaliczyła także Oliwia Radel zdobywając brąz na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2005 najlepiej zaprezentował się Daniel Mrozowicz. Zdobył on trzy medale: złoty na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe w wyścigach na 100m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym. Brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym zdobyła Oliwia Steć.

W roczniku 2004 świetne starty odnotowała Zuzanna Rogowicz, która wzbogaciła kolekcję medalową o złoty medal na dystansie 400m stylem dowolnym oraz 2 srebrne na dystansach 100m i 200m stylem dowolnym.

W roczniku 2003 swoją wysoką pozycję w rywalizacji z zawodnikami z całej Polski potwierdzili Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Agnieszka czterokrotnie stawała na podium: zdobyła trzy złote medale  na dystansach  50m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/, 100m stylem zmiennym /nowy rekord klubu/ i 50m stylem dowolnym oraz srebrny na 100m stylem dowolnym. Agnieszka została najlepszą zawodniczką  imprezy w roczniku 2003 /suma  punktów FINA za 3 najlepsze starty/.
Eryk Michałowski również stawał na podium we wszystkich swoich startach. Zdobył złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym, dwa  srebrne na 50m i 100m stylem klasycznym oraz brązowy na 50m stylem dowolnym. Eryk zajął  III miejsce w klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika w roczniku 2003. Bardzo dobre przygotowanie do zawodów potwierdzili pozostali zawodnicy z tego rocznika. Julia Sołoniewicz zdobyła 2 złote medale na 100m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym, srebrny medal na 50m stylem motylkowym oraz brąz na 100m stylem dowolnym. Maja Garkowska dołożyła złoto na dystansie 200m stylem klasycznym oraz dwukrotnie brąz na 200m stylem grzbietowym oraz 100m stylem klasycznym. O pechu może powiedzieć Szymon Karpowicz, który był dwukrotnie czwarty w wyścigach na 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym.

W roczniku 2002 czterokrotnie na podium stawała Gabriela Czarnowicz. Gabrysia zdobyła 3 złote krążki na dystansach 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym. Oprócz tego sięgnęła po srebrny krążek na 100m stylem dowolnym. W ślady koleżanki poszła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która zdobyła 2 srebrne medale na dystansach 50m i 200m stylem klasycznym. Od dziewcząt formą nie odbiegał Konrad Rećko, który wywalczył dwa złote medale na dystansach 50m i 200m stylem grzbietowym oraz srebro na 100m w tym samym stylu.

W roczniku 2000 i starsi Aleksandra Rogowicz zdobyła 3 srebrne medale na 200m i 400m stylem dowolnym oraz 100m stylem motylkowym. Pozostali zawodnicy UKS Omega: Justyna Łopatecka, Michał Miszkin, Dawid Kretowicz, Szymon Kochanowski poprawili swoje rekordy życiowe i aktywnie włączyli się w sportową rywalizację.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom zawodników, którzy licznie przybyli do Giżycka i gorąco dopingowali naszych zawodników.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki udziałowi w projekcie „Płyniemy po zdrowie – organizacja zajęć pozalekcyjnych” dofinansowanych przez Fundację PZU.

UKS Omega

Skip to content