Kopciuszek z ekologicznym przesłaniem

5 kwietnia 2016 r. w kinie „Sokół” o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 dzieci ze wszystkich sokólskich przedszkoli oraz klas I-II Zespołu Szkół Ogólnokształcących obejrzały spektakl pt. „Zielony Kopciuszek” wystawiany przez Kultureskę.

Zielony Kopciuszek w kinie Sokół

Mali widzowie, nie musieli kupować biletów, ponieważ koszt przedstawienia w całości został pokryty przez Urząd Miejski w Sokółce.

„Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny, który dzięki licznym piosenkom, animacjom i zabawom przeniósł dzieci w świat baśni, jakiej dotąd nie znały. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, odpowiadały na pytania i wykonywały zabawne polecenia aktorów.

Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomniało najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także jak o nią dbać. Ponadto spektakl podkreślał, jak ważna jest ochrona powietrza.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie zrezygnowała jednak z marzeń, zawsze mogła liczyć na swoich przyjaciół – Motylka Emilkę i Szczurka Burka. Kopciuszek jako piękna księżniczka dotarła na bal, na którym spotkała wymarzonego księcia. Czar jednak prysł o północy i… królewicz okazał się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chciał żyć w królestwie, w którym unosił się smog, a ludzie nie segregowali śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze ? Książę wraz z dziećmi odnaleźli odpowiedź na to pytanie.

(OS) Fot. Urszula Marchiel

Skip to content