Na Śniadaniu Wielkanocnym w Sokółce

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Stowarzyszenie Q Pomocy oraz Sokólski Ośrodek Kultury zaprosili na Śniadanie Wielkanocne w centrum miasta. Odbyło się ono w niedzielę 3 kwietnia na placu przed kinem „Sokół”. – Przyszliśmy tutaj, żeby podzielić się wspólnym posiłkiem, ale również po to, aby spotkać się z drugim człowiekiem – powiedziała do uczestników spotkania Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Śniadanie Wielkanocne w Sokółce

Centralne miejsce placu zajął stół z wielkanocnymi smakołykami, przekazanymi przez sponsorów. Zanim Pani Burmistrz zaprosiła mieszkańców sokólskiej gminy do wspólnego ucztowania, uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć występ Zespołu Folklorystycznego „Narwianie” z Dobrzyniewa Dużego. Specjalne widowisko obrzędowe pt. „Hałokanie” zaprezentowała „Kapela u Mundka” oraz aktorzy Teatru Amatorskiego „Coś”, działającego przy Sokólskim Ośrodku Kultury.

Organizatorzy spotkania zaprosili najmłodszych mieszkańców Sokółki do wzięcia udziału w wielkanocnych konkursach. Było polowanie na pisanki, slalom z jajkiem i taczanie jajek.

Po tych atrakcjach przyszedł czas na świąteczne życzenia. Wspólnie z Burmistrz Ewą Kulikowską złożył je Ksiądz Proboszcz Adam Baranowski z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sokółce.

Następnie każdy mógł poczęstować się żurem, bigosem, wielkanocnymi babkami, wędlinami i innymi smakołykami. Wydawaniem posiłków zajęli się wolontariusze z Zespołu Szkół w Sokółce.

Na zakończenie spotkania rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszą babkę wielkanocną. Pierwsze miejsce zajęło ciasto przygotowane przez Urszulę Kieżel ze Starej Kamionki. Druga nagroda trafiła do sokółczanki Urszuli Kryszałowicz. Laureatkom pogratulowała Pani Burmistrz, która wręczyła również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Śniadanie Wielkanocne w centrum Sokółki zorganizowano po raz drugi. Partnerem wydarzenia był Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, wśród których znaleźli się:
– Eko Grill
– Jaskółka Sp. z o.o.
– Metal Fach
– Karczma pod Sokołem
– Kalinowski
– Bar Niemen
– Kuchcik
– Astra
– Marwibog
– Piekarnia Maciej Szomko

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content