Zmagania sokólskich kolarzy w Narewce

Sokólscy kolarzy wzięli udział w Maratonie Kresowym w Narewce. Był to płaski i szybki wyścig, ale nie zabrakło sekcji, gdzie trzeba było zmagać się z wystającymi z ziemi korzeniami i bardzo nierównym terenem – ale przecież właśnie o to chodzi w MTB. Mimo wszystko, wyścig należy uznać za bardzo udany, tym bardziej, że było to pierwsze ściganie w sezonie, a dla niektórych pierwszy maraton w karierze.

Zawody MTB w Narewce

Bardzo dobrze spisali się Jaś Kaźmierowski, Michał Januszkiewicz i Nikola Gliniecka. Mieli oni do pokonania 9-kilometrową trasę. – Duże brawa należą się tym trzem najmłodszym zawodnikom, tym bardziej, że rywalizują ze starszymi od siebie kolarzami. Stało się już chyba tradycją, że Jasiu Kaźmierowski przywozi medale z kolarskich imprez. Dziś udało mu się wywalczyć złoty krążek. Z kolei Michał Januszkiewicz dosłownie otarł się o podium, przegrywając bój o trzecie miejsce o jedyne 50 sekund. A to wszystko mimo tego, że startowali z ostatniego sektora, co jest dla nich krzywdzące – powiedział Piotr Kirpsza, prezes Sokólskiego Klubu Kolarskiego.

Z kolei 9-letnia Nikola Gliniecka zdeklasowała rywalki ze swojej kategorii i wywalczyła pierwsze miejsce z przewagą niespełna 25 minut. Na MK zadebiutował Kamil Korolczuk – na metę wyścigu Mini dojechał jako 7. Młody zawodnik wytrwale trenuje i cały czas pracuje nad formą. Nie sposób nie wspomnieć o Ani Jarosz, która wróciła z Narewki ze srebrnym krążkiem. Zawodniczka ścigała się w półmaratonie, gdzie miała do pokonania 32 kilometry trasy.

Nieźle zaprezentowali się zawodnicy z mocno obstawionej kategorii Elita. Piotr Kirpsza, po rywalizacji na ponad 60-kilometrowej trasie, dojechał na metę jako jedenasty w kategorii. Mocno pojechali też Mariusz Bykowski, Mariusz Nadany i Rafał Kowalkowski (półmaraton, 32 km). Dla tego ostatniego był to pierwszy występ na tego typu imprezie. Pecha miał Jacek Kirpsza, któremu na 10 kilometrze urwał się hak przerzutki, przez co nie mógł skończyć wyścigu.

Podsumowując, był to piękny kolarski dzień. Wiosna dała o sobie znać pełną mocą, co tylko dodawało energii. W Narewce stawiło się wielu doświadczonych kolarzy, m.in. z Teamu Renault, z którymi mierzył się Piotrek Kirpsza. Przed sokólskimi zawodnikami, jeszcze wiele pracy, ale pierwszy start pokazuje, że droga do wysokiej formy nie będzie zbyt długa.

Duże podziękowania należą się dla Ignacego Lenkiewicza (Hydraulika Siłowa Ignacy Lenkiewicz) za użyczenie busa do przewozu rowerów.

Za tydzień na kolarzy z Sokółki czeka szosowy wyścig w Supraślu. Tym razem będzie to jazda indywidualna na czas, a zawodnicy będą rywalizować na 8- lub 10-kilometrowej trasie. Tymczasem kolejne zawody z cyklu Maratonów Kresowych zaplanowano na 16 kwietnia w Wasilkowie.

Wyniki kolarzy z Sokółki:

Mini (9 km)
Nikola Gliniecka (Augustów SKK) – 1. miejsce w kategorii Dzieci
Jan Kaźmierowski (SKK) – 1. miejsce w kategorii Dzieci
Michał Januszkiewicz (SKK) – 4. miejsce w kategorii Dzieci
Kamil Korolczuk (SKK) – 7. miejsce w kategorii Hobby

Maraton (61 km)
Piotr Kirpsza – 11. miejsce w kategorii Elita

Półmaraton (32 km)
Anna Jarosz (SKK) – 2. miejsce w kategorii Kobiety Junior
Marta Sieniusz – 6. miejsce w kategorii Kobiety Fit K3
Kornelia Jackiewicz – 3. miejsce w kategorii Kobiety Junior
Aleksandra Jackiewicz – DNF
Adam Małoń – 5. w kategorii elita Plus
Mariusz Bykowski (SKK) – 15. miejsce w kategorii Elita
Mariusz Nadany (SKK) – 18. w kategorii Elita.
Rafał Kowalkowski (SKK) – 29. w kategorii Elita.
Jacek Kirpsza (SKK) – DNF
Marcin Rećko – 5. miejsce w kategorii Junior Młodszy
Ernest Greś – 2. miejsce w kategorii Junior

Piotr Kirpsza

Skip to content