Wiosenne zawody pływackie w Giżycku

W weekend 2–3 kwietnia 2016 r. odbyły się XIII Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Były to pierwsze w tym roku starty, w których udział wzięli zawodnicy UKS „Batory”.

Zainteresowanie było olbrzymie, stawiło się ponad 350 zawodników i zawodniczek z 28 klubów, w tym zagranicznych. Była to dobra okazja by sprawdzić formę pływaków po długich, zimowych treningach i rozbudzić w nich apetyt do dalszej rywalizacji. Nasz klub reprezentowało 11 dziewcząt oraz 6 chłopców.

Oskar i Oskar

Poza doświadczonymi zawodnikami, którzy dziesiątki razy stawali już na słupku startowym, na zawody te pojechała trójka szczególnych debiutantów – troje uczniów klasy sportowej o profilu pływackim ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce: Zuzanna Żuk, Oskar Kochanowicz i Oskar Kondrat. Są to wychowankowie naszego trenera Tomasza Mucusia, który od ponad 2 lat cierpliwie trenuje i wychowuje nowe pokolenie sokólskich pływaków. Debiut ten okazał się ogromnym sukcesem, zawodnicy zdobyli ponad połowę wszystkich medali a Oskar Kochanowicz został najlepszym zawodnikiem w swoim roczniku. Gratulujemy!

Zawody zdecydowanie zaliczamy do udanych, udało się nam zdobyć w sumie 13 medali: 4 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Wspomniani wcześniej Oskar Kochanowicz zdobył trzy złote medale i brąz a Oskar Kondrat jedno złoto, dwa srebra i brąz. Pokazali się jako wszechstronni zawodnicy, potrafiący pływać wszystkimi stylami na najwyższym poziomie. Poza tym po dwa medale przywiozły nasze weteranki Ola Kaźmierczak (srebro na 100m stylem zmiennym oraz brąz na 200m stylem dowolnym) oraz Oliwia Zubrzycka ( 2 brązowe krążki na dystansach 100m stylem grzbietowym i 200m stylem dowolnym). Z brązowym krążkiem wrócił także nasz utytułowany specjalista od stylu klasycznego – Konrad Zielenkiewicz, który wywalczył swoje miejsce na podium na dystansie 200m.

Poziom rywalizacji z roku na rok się zwiększa, wyniki pną się w górę. Nie wszystkim zawodnikom udaje się stanąć na podium a wielu brakuje nieraz kilku setnych. Chcemy podziękować i pogratulować pozostałym zawodnikom, którzy reprezentują nasz klub. Dla niektórych będzie to impuls do cięższych i wytrwalszych treningów, dla innych przyda się niewielki zimny prysznic na początek sezonu i wybudzenie z zimowego snu. Dziękujemy Idze Białous, Natalii Szumiło, Julii Oleńskiej, Zuzannie Żuk, Dominice Kieda, Julii Miejłuk, Ewie Rećko, Julii Miakisz, Weronice Bergiel, Dawidowi Witulskiemu, Kamilowi Zajkowskiemu oraz Bartoszowi Kozioł. Wkrótce kolejne zawody, do zobaczenia na treningach!

Pragniemy też podziękować rodzicom i trenerom za pracę z dziećmi, tak na pływalni jak i poza nią, naszym sponsorom oraz władzom miasta za wsparcie finansowe i umożliwienie tego wyjazdu.

UKS „Batory”

Skip to content