Czwarte zawody z cyklu “Od młodzika do olimpijczyka”

W sobotę 12 marca 2016 roku na basenie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbyły się czwarte eliminacje z cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich “Od młodzika do olimpijczyka”. W sportowej rywalizacji wzięła udział rekordowa ilość 1017 zawodników roczników 2007-2002 z 86 klubów. Sokółkę reprezentowało 12 pływaków UKS Omega.

Zawody na pływalni w Warszawie

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Startowała w nich czołówka najlepszych zawodników z rankingów ogólnopolskich, w tym aktualni mistrzowie Polski juniorów. Z uwagi na dużą ilość uczestników zawodów i wysoki poziom rywalizacji, nagradzanych dyplomami było 6 najlepszych pływaków, trójka pierwszych otrzymywała medale. Była to wyjątkowa impreza mająca na celu inaugurację nowo otwartej pływalni o wymiarach olimpijskich.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa mieli trudną przeprawę, ponieważ na co dzień trenują na pływalni 25-metrowej. Start na obiekcie o wymiarach olimpijskich był więc dla nich nie lada wyzwaniem. Mimo wszystko udało im się poprawić rekordy życiowe i uzyskać dobre wyniki.

Spośród zawodników UKS Omega najwyższą lokatę uzyskał Eryk Michałowski. Eryk zdobył brązowy medal w wyścigu na 200m stylem zmiennym i był 9. na 100m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt  wysoką formę potwierdziła  Agnieszka Ancypo dwukrotnie będąc blisko podium i zdobywając punktowane miejsca. Aga zajęła 5. miejsce na 100m stylem grzbietowym oraz 4. na dystansie 100m stylem dowolnym.

Wyniki pozostałych zawodników Omegi:
– Gabriela Poczobutt Odlanicka – 7 miejsce na 100m stylem klasycznym,
– Konrad Rećko – 8 miejsce na 100m stylem grzbietowym,
– Gabriela Czarnowicz – 9 miejsce na 100m stylem dowolnym,
– Iga Kuklicz – 9 miejsce na 50m stylem klasycznym,
– Maja Garkowska – 11 miejsce na 100m stylem klasycznym,
– Julia Sołoniewicz – 12 miejsce na 100m stylem dowolnym,
– Zuzanna Rogowicz – 13 miejsce na 100m stylem grzbietowym.
– Szymon Karpowicz – 14 miejsce na 100m stylem klasycznym,
– Justyna Łopatecka – 18 miejsce na 100m stylem grzbietowym,
– Daniel Mrozowicz  – 19 miejsce na 100m stylem klasycznym.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content