Piękna nasza Polska cała

25 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Kpt. Józefa Kłopotowskiego w Jacowlanach odbyło się spotkanie integracyjne pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”.

Zdjęcie grupowe

W ubiegłym roku uczniowie prezentowali wybrane kraje Unii Europejskiej, natomiast teraz najciekawsze regiony Polski. Udali się w symboliczną podróż geograficzną, historyczną, a także sentymentalną po najciekawszych zakątkach naszego kraju. Przybliżyli tradycje, kulturę i kuchnię poszczególnych regionów. Spotkanie pozwoliło spojrzeć z zachwytem na to, co w naszej ojczyźnie mamy piękne, wartościowe i godne poznania.

Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami przygotowali interesujące inscenizacje, plansze i gazetki tematyczne wybranych regionów

  • kl. 0-I – Małopolska
  • kl. II-III – Mazowsze
  • kl. IV – Podlasie
  • kl. V-V I- Kaszuby

Po zakończonej części artystycznej uczniowie mogli wziąć udział w konkursie ze znajomości przysłów regionalnych. Cała społeczność szkolna była zadowolona z przebiegu wycieczki po zakątkach naszej Ojczyzny. Wszyscy zastanawiają się w jaką podróż wyruszą w kolejnym roku szkolnym, by wzbogacić wiedzę uczniów i jeszcze bardziej włączyć rodziców w życie szkoły. Tylko wspólnymi działaniami można osiągać sukcesy.

Następnie w miłej atmosferze odbyła się degustacja przyrządzonych potraw. W przygotowanie imprezy wielki wkład wnieśli rodzice uczniów. Dużo czasu poświęcali na przygotowanie strojów i rekwizytów niezbędnych do zaprezentowania wybranego regionu. Dali również popis zdolności kulinarnych. Stoliki uginały się pod obfitością różnorodnych potraw charakterystycznych dla danego regionu.

SP w Jacowlanach

Skip to content