Gminne wyniki Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W konkursie gminnym wzięło udział 29 uczniów.

18 lutego 2016 r. w Gimnazjum nr 1 w Sokółce przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.h. „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie gminnym wzięło udział 29 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Uczniowie reprezentowali następujące szkoły: SP nr 1 w Sokółce, SP w Lipinie, SP w Boguszach, SP w Gieniuszach, SP w Kamionce Starej, SP w Malawiczach Dolnych, ZSI w Sokółce, ZSO nr 2 w Sokółce, Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 20 pytań. Po dokonaniu oceny prac pisemnych jury eliminacji gminnych w składzie: Piotr Pawłowski, Alicja Chancewicz, Katarzyna Chociej, Andrzej Kułak, ustaliło następującą kolejność zajętych miejsc:

Uczniowie szkół podstawowych
1 miejsce – Patryk Horczak – ZSI w Sokółce
2 miejsce – Magdalena Tur – SP w Lipinie
3 miejsce – Klaudia Cholewska – SP w Gieniuszach

Uczniowie gimnazjum:
1 miejsce – Klaudia Greś – ZSI w Sokółce
2 miejsce – Jakub Horosz – Gimnazjum nr 1 w Sokółce
3 miejsce – Gabriela Rabiczko – ZSO nr 2 w Sokółce

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Sokółce które wręczył z-ca Burmistrza Adam Kowalczuk oraz kpt. Piotr Pawłowski. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w marcu w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na eliminacjach powiatowych.

Gimnazjum nr 1, Zespół ds. promocji


Zobacz również

Skip to content