OświataProjekty UE

Dzieci z Przedszkola nr 3 w Sokółce z wizytą w Straży Pożarnej

Dzieci z Przedszkola nr 3 w Sokółce odwiedziły Komendę Straży Pożarnej w Sokółce w ramach realizowanego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Edukacja STEAM szansą na lepsze jutro”.

Podczas wizyty w ramach zadania pn. „5 wizyt w sokólskich zakładach pracy w ramach zajęć z preorientacji zawodowej” przedszkolaki miały okazję poznać specyfikę pracy strażaka oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba osób dbających o bezpieczeństwo mieszkańców. Strażacy zaprezentowali dzieciom wozy strażackie, sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz wyposażenie wykorzystywane podczas akcji ratunkowych.

Największe zainteresowanie wzbudziły pokazy praktyczne oraz możliwość obejrzenia z bliska profesjonalnego sprzętu strażackiego. Dzieci mogły również zadawać pytania i dowiedzieć się, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia oraz w jaki sposób prawidłowo wezwać pomoc.

Wizyta była nie tylko ciekawą lekcją, ale także ważnym elementem edukacji dotyczącej bezpieczeństwa. Dzięki takim działaniom dzieci poznają różne zawody, rozwijają swoje zainteresowania oraz zdobywają wiedzę o funkcjonowaniu lokalnych instytucji i zakładów pracy.

Realizacja projektu umożliwia organizację wartościowych zajęć edukacyjnych, które wspierają rozwój kompetencji społecznych, poznawczych i praktycznych najmłodszych.

„Edukacja STEAM szansą na lepsze jutro”

  • Termin realizacji: 1.09.2025 r. – 31.08.2026 r.
  • Wartość projektu: 292 298,74 zł
  • Wysokość wkładu Funduszy Europejskich (EFS+): 248 453,92 zł

Baner Fundusze Europejskie dla Podlaskiego

Projekt „Edukacja STEAM szansą na lepsze jutro” są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027, Priorytet VIII Fundusze na rzecz edukacji i włączenia społecznego, Działanie 8.1 Rozwój edukacji i kształcenia.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

(BM) Urząd Miejski w Sokółce


Zobacz również

Przejdź do treści