“Kantata Przemienienia” powraca do Sokółki

Już 25 października 2015 r. o godz. 18:00 w kościele św. Antoniego Padewskiego w Sokółce odbędzie się koncert “Kantata Przemienienia” pod dyrekcją Jakub Milewskiego.

Plakat

Koncert wykona ponad 60 artystów: orkiestra symfoniczna składająca się z młodych białostockich muzyków, Chór Politechniki Białostockiej oraz czworo solistów: Jakub Jurzyk, Sylwia Banasik, Martyna Ciok i Wiktor Korszla. Zabrzmią utwory w stylu gospel, a także nieco klasycznej muzyki symfonicznej i filmowej. Muzykę przeplatać będzie znakomita narracja Jerzego Binkowskiego.

“Kantata Przemienienia” to niecodzienne, bardzo emocjonalne dzieło. Jednemu z najmłodszych polskich kompozytorów i dyrygentów – Jakubowi Milewskiemu i blisko trzykrotnie starszemu poecie – Jerzemu Binkowskiemu udała się rzecz niezwykła – wspólnie stworzyli niesamowitą historię opowiadającą o Bogu, miłości i różnych etapach życia człowieka. Ten koncert to zdecydowanie niejednoznaczna opowieść, która zachęca, by zainteresować się tematem cudu w Sokółce. Celowo należy podkreślić określenie zachęca, ponieważ tekst utworu jedynie w wielu momentach nawiązuje do Sokółki, a nie w sposób jednoznaczny przedstawia historię Cudu. Bohaterem opowieści Milewskiego i Binkowskiego jest zwykły człowiek, którego może odnaleźć w sobie każdy ze słuchaczy koncertu. Podczas premier w 2013 r. koncerty obejrzało blisko 3.000 widzów.

Współorganizatorami koncertu są: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miejski w Sokółce, Parafia św. Antoniego Padewskiego w Sokółce.

Wstęp na koncert jest wolny! Zapraszamy!

Sebastian Lenard
Management Jakuba Milewskiego


Zobacz również

Skip to content