Zaproszenie na ostatnie czytanie w bramie

Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki serdecznie zaprasza na ostatnie spotkanie z cyklu pt. „Czytanie w Bramie”, które odbędzie się w sobotę 3 października o godz. 11:00 w Bohonikach.

Plakat

W programie m.in. Gra Wiejska w Bohonikach, fotorelacja i wystawa zdjęć z czterech spotkań (godz. 12:30), podsumowanie, wręczenia podziękowań i nagród oraz degustacja potraw.

Sokółka jest miastem, w którym można zobaczyć cały świat. Pewien współczesny pisarz kryminałów mówi o Sokółce, że jest „stolicą polskiego orientu”, ostatnim skrawkiem dawnej Rzeczypospolitej, kiedy pod jednym dachem mieszkali katolicy, prawosławni, wyznawcy judaizmu, Tatarzy i Romowie. Akcja „Czytanie w bramie” próbowała przywrócić pamięć o  zwyczajach religijnych mieszkańców Sokółki oraz poszukać wspólnego łączącego je elementu.

Współorganizatorzy akcji: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biblioteka Publiczna w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce, Sokólski Ośrodek Kultury.

Akcja jest finansowana przez Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja “Sokólski Fundusz Lokalny” w ramach „Działaj Lokalnie”.

(KB)

Skip to content