Festyn rodzinny w Lipinie

W niedzielę 27 września 2015 r.  na terenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lipinie odbył się festyn rodzinny. Dzieci chętnie bawiły się na szkolnym placu zabaw, gdzie tego dnia czekały na nie dodatkowe atrakcje.

Ze Strażakami

Było malowanie twarzy, przeciąganie liny, tunele, piłkarzyki, balony. Dzieci chętnie skakały na trampolinie, skręciły własny stragan z klocków kreatywnych. Powodzeniem cieszył się również wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinie wóz policyjny Powiatowej Komendy Policji w Sokółce. Odwiedzili nas również funkcjonariusze Straży Granicznej z psem tropiącym.

Podczas festynu rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali przekąski: zapiekanki, ciasto, gofry oraz kompot.

Młodzież bawiła się również na boiskach szkolnych, gdzie został rozegrany mecz o puchar Sołtysa Lipiny. Młodzi ludzie z Lipiny i okolicznych wsi mogli ciekawie spędzić popołudnie wspólnie ze swoimi rodzicami. Atrakcje oraz przekąski były darmowe.

Festyn został dofinansowany ze środków Sokólskiego Funduszu Lokalnego w ramach projektu „Smacznie i sportowo”. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie społeczno-kulturowe wsi Lipina, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lipinie oraz Sołectwo Lipina. Duże zaangażowanie wykazali również rodzice dzieci oraz strażacy.

Krzysztof Dowgiert

Skip to content