Piknik w Boguszach

W niedzielę 20 września we wsi Bogusze – wzorem ubiegłego roku – odbył się „Piknik Rodzinny Bogusze 2015″. Laureatom rozegranych w tym dniu turniejów sportowych pogratulowała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, która była jednocześnie sponsorem nagród.

Piknik w Boguszach

Impreza  zgromadziła wielu mieszkańców sołectwa Bogusze, a także gości z sąsiednich wsi, których dzieci uczą się w miejscowej szkole. Była to integracja pokoleniowa – od wnuków po dziadków. Wzorem ubiegłego roku wspólnie przygotowano słodki poczęstunek. Stoły uginały się od ciast i łakoci. Serwowano napoje, kawę i herbatę. Nie mogło oczywiście zabraknąć słynnych „boguszowskich pączków”. Organizatorzy przygotowali też pyszny bigos dla wszystkich uczestników pikniku. Było również pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Na najmłodszych gości czekała masa atrakcji: zjeżdżalnie, trampoliny, strzelanie z łuku, paintball oraz malowanie twarzy. Główną atrakcją imprezy był pokaz iluzji w wykonaniu Łukasza Granta. Nauczyciele z miejscowej szkoły przeprowadzili konkursy i zabawy dla wszystkich dzieci. Każdy uczestnik został nagrodzony upominkiem i słodyczami.

Słodki konkurs jedzenia pączków na czas wygrał przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Daniel Supronik. Przewidziany był również konkurs dla rodziców – przeciąganie liny pomiędzy mamami i tatusiami. Oczywiście wygrała słaba płeć i znów się okazało, że to kobiety rządzą.

Równolegle trwał Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa. Mecze zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: młodzieżowej i dziecięcej. Rywalizowały ze sobą cztery drużyny młodzieżowe i dwa zespoły dziecięce mieszane – dziewczynek i chłopców – uczniów Szkoły Podstawowej w Boguszach. Puchar sołtysa pozostał w Boguszach.

Odbyła się również bezpłatna loteria fantowa, w której każdy los był pełny. Każde dziecko otrzymało upominek. Imprezę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Piknik został zorganizowany przez sołtysa Tomasza Tolko i mieszkańców wsi Bogusze przy pomocy dyrekcji i nauczycieli Szkoły Podstawowej oraz współfinansowaniu Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej. Organizacja imprezy była też możliwa dzięki zaangażowaniu mieszkańców i wsparciu lokalnych firm.

(UM) Na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatorów

Skip to content