Smok i biblioteka

Zdjęcie grupowe

Kolejne sierpniowe spotkanie z cyklu “Biblioteka  Plenerowa” już za nami. We wtorek na skwerze przed biblioteką przeżyliśmy bliskie spotkanie ze smokiem, z grzeczną i niegrzeczną  księżniczką oraz rycerzami.

Plener rozpoczął się pantomimą bajki pt. “Smok Wawelski”. W postać groźnego smoka ziejącego ogniem i pożerającego wypchanego siarką  baranka wcielił się Michał Gieniusz z Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Trzech rycerzy z Sokólskiego Bractwa Rycerskiego – Michał Wiśniewski, Radosław Piekarski i Maciej Gurzyński zaprosili młodych uczestników zabawy w czasy średniowiecznych wojowników. Dzieci miały okazję obejrzeć ówczesną broń, ubrać się w zbroje oraz powalczyć na miecze o dłoń księżniczki z rycerskim przeciwnikiem. Jak przystało na czasy średniowieczne każda dama również księżniczka miała swój kołowrotek z przędzą. Edyta Głowa z Muzeum Ziemi Sokólskiej wprowadzała  dzieci w tajniki sztuki przędzenia.

Po raz drugi akcję biblioteczną wsparła swoimi zdolnościami tworzenia balonowych postaci Izabela Gwiazdowska ze Studia Działań Kreatywnych “Gwiazda”. Przy kolorowo-smakowych zabawach z chustą animacyjną, animatorkę Monikę Błażuk wspierały bibliotekarki Katarzyna Bułkowska i Katarzyna Promińska. Za wypożyczenie chusty dziękujemy Bubustacji. Zabrały one również dzieci w świat turniejów rycerskich. Dzieci brały udział w wielu konkurencjach w których mogły się sprawdzić jako księżniczki i rycerze.

Sposobem na odpoczynek od gorąca była możliwość robienia baniek olbrzymek oraz kolorowanie bohaterów historii o smoku wawelskim na kocyku.

Dużym powodzeniem cieszyła się fotobudka z wizerunkiem smoka.

Na pożegnanie dzieci miały okazję obejrzeć krótką animację o niegrzecznej księżniczce oraz zostać pasowanym na bohaterów wtorkowych opowieści. Chłopcy na przeraźliwe smoki, natomiast dziewczynki na piękne księżniczki. Podczas rozstania smok zionął słodkim poczęstunkiem i dzieci z ogromną radością poczęstowały się cukierkami.

Marcin Pogorzelski, Krzysztof Frejus, Marcin Gwiazdowski i Jarosław Sawoń byli fotografami drugiej sierpniowej Biblioteki Plenerowej. Biblioteka Publiczna w Sokółce składa im wyrazy wdzięczności za możliwość zachowania tych radosnych chwil na zdjęciach.

Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content