Młodzi kolarze z Sokółki w Mini Tour de Pologne

Młody Jaś z Mistrzem
Jaś z Panem Marianem Więckowskim

Bardzo dobrze spisał się Jan Kaźmierowski w Mini Tour de Pologne, który odbył się 2 sierpnia 2015 r. w Warszawie.

Wyścig Nutella Mini Tour de Pologne stanowi część składową jednej z największych imprez sportowych w Polsce – wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour. Podczas gdy w Tour de Pologne startują profesjonalne drużyny kolarskie, tak wyścig Nutella Mini Tour de Pologne ma formułę otwartą i dedykowany jest dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Jaś w kategorii dzieci do lat 10 na dystansie 5,8 km zajął 10 miejsce, będąc najmłodszym uczestnikiem tej imprezy na 148 sklasyfikowanych zawodników. W swoim roczniku 2007 Jaś był bezapelacyjnie najlepszy. Młody kolarz z Sokółki został nagrodzony specjalną nagrodą od głównego sponsora “Dla najmłodszego zawodnika nagroda specjalna im. Pietro Ferrero”. W kategorii “młodziczka” na dystansie 15,4 km startowała Ania Jarosz z Sokółki, która zajęła bardzo dobre 12 miejsce.

Podczas dekoracji obecny był Pan Marian Więckowski, legenda powojennego polskiego kolarstw. W latach 1954-1956 zwyciężał w wyścigu Tour de Pologne, będąc tym samym pierwszym kolarzem w historii, który trzykrotnie z rzędu wygrał ten wyścig. Jest również rekordzistą Tour de Pologne pod względem liczby etapów przejechanych w koszulce lidera – 20 wyścigów.

DO POBRANIA: Wyniki Mini Tour de Pologne

Janusz Kaźmierowski

Skip to content