Kolorowe wakacje z biblioteką

W ostatni lipcowy wtorek co chwilę deszcz padał, jednak dla Biblioteki Publicznej w Sokółce pogada była łaskawa. Dzięki dwóm słonecznym godzinom najmłodsi czytelnicy ponownie mogli spędzić czas w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób w ramach zajęć edukacyjnych z cyklu “Biblioteka Plenerowa”.

Spotkanie rozpoczęła sierżant sztabowa Joanna Kłos z Zespołu do Spraw Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Zabawa w kolory

Tematem prelekcji było bezpieczeństwo najmłodszych w ruchu drogowym. Maluchy z dużym zainteresowaniem wysłuchały podstawowych zasad ruchu drogowego oraz policyjnych porad dotyczących prawidłowego zachowania się na drodze. Policjantka przypomniała o obowiązku noszenia odblasków oraz zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży autem. Jedną z atrakcji zajęć była zabawa służąca przypomnieniu znaczenia kolorów sygnalizatora świetlnego na drodze lub przejściu dla pieszych. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

W kolorowe spotkanie z biblioteką czynnie włączyła się Smykolandia. Dzięki zaangażowaniu pań dzieci miały okazję puszczać olbrzymie bańki mydlane, łowić magnesowe rybki, skakać na dużych kolorowych piłkach. Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci i biblioteki. Moc wrażeń zapewniły zabawy z chustą animacyjną za wypożyczenie, której dziękujemy Bubustacji.

Panie bibliotekarki oprócz czytania kolorowych książeczek i przeprowadzania gier umysłowych zabrały dzieci w świat zabaw ruchowych. Po tradycyjnych znanych wszystkim zabawach typu „Baloniku nasz malutki” czy „Stary niedźwiedź mocno śpi” dzieci odjechały pociągiem do stacji Kolorowa Słodycz.

Plener został zakończony stworzeniem obrazu w kształcie książki, który przestawia odbite rączki wszystkich uczestników zajęć edukacyjnych.

W rolę bibliotekarek animatorek wcieliły się Joanna Bienasz, Katarzyna Bułkowska i Katarzyna Promińska.

Podczas spotkania został  ogłoszony konkurs dla uczestników „Wakacji z biblioteką”, którego organizatorem jest Komenda Powiatowa Policji oraz Biblioteka Publiczna w Sokółce. Polega on na stworzeniu projektu własnego elementu odblaskowego dowolnie wybraną metodą (rysowanie, malowanie, wyklejanie). Prace można składać na cotygodniowych spotkaniach lub w Bibliotece Publicznej w Sokółce do dnia 4 września 2015 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 8 września 2015r. o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Sokółce. Najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz Bibliotekę Publiczną w Sokółce.

(KB)


Zobacz również

Skip to content