Noc Bibliotek pełna wrażeń

W sobotę 30 maja 2015 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprosiła mieszkańców na Noc Bibliotek – wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. Dla bibliotek była to okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników.

Tłum przed biblioteką

O godz. 17.00 skwer przed biblioteką wypełnił się młodymi ludźmi i ich rodzicami. Dzieciom, animatorka Monika Błażuk organizowała gry, zabawy i konkursy. Edyta Głowa z Sokólskiego Ośrodka Kultury w Kąciku Kolorowej Buzi czarowała na twarzach dzieci cudeńka. Sokólskie Bractwo Rycerskie opowiadało o życiu średniowiecznych zbrojnych, walkach i rycerskiej broni. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 brawurowo zatańczyli poloneza. Mogliśmy też posłuchać utworów napisanych przez młodą Olę Zalewską oraz pośmiać się do łez na skeczach Koła recytatorsko-teatralnego ZSR pod kierunkiem Jolanty Czyżewskiej i Agnieszki Kuklik.

Wiele emocji wzbudziło również pojawienie się na imprezie Roberta Więckiewicza, który razem z Dyrektorem Sokólskiego Ośrodka Kultury Zbigniewem Dębko i Zastępcą Burmistrz Sokółki Adamem Kowalczukiem wyrecytowali „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Pierwszą część Nocy Bibliotek zakończył pokaz zumby pod kierunkiem Anny Kuklicz.

Część drugą imprezy rozpoczął wernisaż wystawy prac Karola Klimowicza. Natomiast występ wokalny Studio Poezja pod kierunkiem Krzysztofa Zalewskiego zgromadził ogromną publiczność w czytelni naszej biblioteki. Niezapomnianych emocji nagranych przez telewizję TVN dostarczyło uczestnikom czytanie z latarkami wybranych fragmentów powieści, wierszy lub aforyzmów. Ostatnią atrakcją i dawką ogromnego humoru na dobranoc był występ kabaretu „To i Owo”. Ich występowi towarzyszyły gromkie wybuchy śmiechu.

Najbardziej wytrwali uczestnicy, którzy byli z nami do końca zostali poczęstowani tortem, ciasteczkami i napojami. Było fantastycznie, dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc, współpracę, a uczestnikom za tłumne przybycie :)

(KB)

Skip to content