Śpiewajmy razem!

W poniedziałek 25 maja w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce odbył się Międzyszkolny Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Najmłodszy wykonawca miał 7, a najstarszy – 18 lat.

Międzyszkolny Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

Z zaproszenia na imprezę skorzystało osiem szkół z terenu całej sokólskiej gminy. Były to: Szkoła Podstawowa w Geniuszach, Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych, Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce oraz Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Z propozycją zorganizowania przeglądu wyszli nauczyciele skupieni w działającym przy Gimnazjum nr 1 Zespole Języków Obcych.

– Przedstawiliśmy nasz pomysł Pani Dyrektor naszej placówki, która przychyliła się do zorganizowania przeglądu. Główny cel tej imprezy to Atrakcyjna forma nauki języków obcych, a także nawiązanie przyjaźni między uczestnikami imprezy, którzy reprezentują różne placówki oświatowe – powiedziała Regina Bajerska, nauczycielka języka rosyjskiego, a jednocześnie lider Zespołu Języków Obcych w Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Uczestnicy przeglądu usłyszeli utwory angielskie, rosyjskie, niemieckie i hiszpańskie. Na każdego z młodych wykonawców czekały upominki w postaci dyplomów, gadżetów i kwiatów wypełnionych cukierkami.

– Chcemy, żeby Międzyszkolny Przegląd Piosenki Obcojęzycznej stał się imprezą cykliczną. Liczymy, że w przyszłości wezmą w niej udział uczniowie z Grodna – dodała Regina Bajerska.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content