Wielobój pływacki w Augustowie

W dniach 22-23 maja 2015 r. odbył się w Augustowie wielobój pływacki o Puchar Burmistrza. W dwudniowej zmaganiach rywalizowało 255 zawodników z 13 klubów województwa podlaskiego, Wyszkowa, Giżycka oraz czterdziestoosobowa reprezentacja litewskiego klubu z miasta Alytus. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Zawody odbywały się w kategoriach wiekowych rocznik 2004 i młodsi, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999 i starsi. Były to wymagające zawody, sprawdzające wszechstronność oraz szybkość zawodników, ponieważ musieli oni startować we wszystkich stylach pływackich na dystansach sprinterskich (50m oraz 100m). Każdy pływak miał prawo startu w 6 wyścigach indywidualnych oraz w sztafecie. Prowadzonabyła klasyfikacja wielobojowa, na zakończenie której nagradzano 10 najlepszych zawodników oraz zawodniczki w poszczególnych rocznikach (decydowała suma punktów Fina za 6 startów).

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa zdobyli w tej rywalizacji 19 medali.

W najmłodszej kategorii wiekowej bardzo dobre starty zanotowała Zuzanna Rogowicz. Zuzia zwyciężyła na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym. Sięgnęła również po brąz na dystansie 50m stylem grzbietowym. W klasyfikacji wielobojowej Zuzia zajęła 4. miejsce minimalnie tracąc do podium. W tej kategorii wiekowej świetnie spisały się Oliwia Radel oraz Iga Kuklicz (obie rocznik 2006/, które dzielnie walczył z 2 lata starszymi zawodniczkami i zajmowały miejsca w połowie stawki. Dobrze spisał się również Szymon Kochanowski, który poprawił rekordy życiowe.

W roczniku 2003 jak zwykle nie zawiedli Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Agnieszka we wszystkich sześciu startach stawała na podium. Zdobyła 4 srebrne medale na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym /ustanowiła nowy rekord klubu/, 50m stylem klasycznym/ nowy rekord klubu/.Do tego dołożyła 2 brązowe krążki na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 50m stylem grzbietowym. Agnieszka w klasyfikacji wielobojowej zajęła 2 miejsce /najwyższe spośród zawodników z Podlasia/. Eryk Michałowski stawał dwukrotnie na podium zdobywając srebro na 50m stylem dowolnym i brąz na 50m stylem motylkowym. Poza tym Eryk był dwukrotnie 4. na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. W klasyfikacji wielobojowej nasz zawodnik zajął 3 miejsce ulegając jedynie dwóm zawodnikom z Litwy. W tym roczniku dzielnie walczyli Szymon Karpowicz oraz Maja Garkowska bijąc rekordy życiowe.

W roczniku 2002 multimedalistką została Gabrysia Czarnowicz. Gabrysia była najlepsza na dystansie 50m stylem grzbietowym. Poza tym sięgnęła po 4 srebrne medale na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym /nowy rekord klubu/ oraz 50m stylem motylkowym. W klasyfikacji wielobojowej nasza zawodniczka zajęła 2. miejsce. Nie były to zbyt udane zawody dla chłopców z rocznika 2002, którzy wrócili do domu bez medali. Konrad Rećko zajął w klasyfikacji wielobojowej 7. miejsce zaś Kacper Gudalewski był 11. /był 4 na dystansie 50m stylem klasycznym/.Dobre starty zaliczyła Gabriela Mozolewska i Gabriela Poczobutt Odlanicka , które poprawiły swoje rekordy życiowe.

Świetny start odnotowała sztafeta dziewcząt rocznika 2003-2002 na dystansie 4x50m stylem dowolnym w składzie: Agnieszka Ancypo, Gabriela Poczobutt Odlanicka, Gabriela Mozolewska i Gabriela Czarnowicz, zdobywając srebrny medal.

W roczniku 2000 z bardzo dobrej strony pokazała się Ola Rogowicz. Ola zdobyła złoty medal na dystansie 100m stylem motylkowym / ustanowiła nowy rekord klubu/ i dwukrotnie brązowy na 50m stylem motylkowym i 200m stylem dowolnym. W klasyfikacji wielobojowej Ola zajęła 5. miejsce.

UKS Omega

 

Skip to content