Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w Pool Bilardzie

3 maja 2015 r. w Klubie Bilardowym LP została rozegrana I edycja eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów. Zawodnicy rywalizowali o puchary Burmistrza Sokółki.

Na starcie rywalizacji stanęło 20 zawodników z naszego województwa. Zwycięzcą okazał się zawodnik z Białegostoku Grzegorz Radkiewicz. Na drugim stopniu podium stanął Piotr Rygasiewicz z Metal-Fach LP Sokółka. Brązowe medale wywalczyli Artur Gajda oraz Krzysztof Dubiński, obaj Elida Białystok.

Najlepszym z juniorów okazał się zaledwie 11 letni Michał Miroń, który dopiero w ćwierćfinale uznał wyższość czterokrotnie starszego Artura Gajdy. Ćwierćfinały uzupełnili Jacek Jarno i Zbigniew Kozioł obaj Metal-Fach LP Sokółka oraz Michał Czajkowski z Białegostoku.

Druga z pięciu przewidzianych edycji eliminacyjnych rozegrana zostanie już w najbliższą niedzielę 10 maja 2015 r.