Spotkanie z kulturą romską

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 8 maja (piątek) 2015 roku na boisku sportowym w Igryłach odbędzie się spotkanie w kulturą romską. Początek imprezy o godz. 18.30. Na spotkanie zapraszają: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Stowarzyszenie „Dziedzictwo Kulturowe Igrył”.

Na uczestników imprezy czekają liczne atrakcje. Przed publicznością zaprezentuje się  znany i lubiany zespół „Cygańskie Serca”. Wszyscy będą mogli odpocząć przy ognisku połączonym ze wspólnym pieczeniem kiełbasek. W tym czasie zostanie również wygłoszona prelekcja o kulturze i historii romskich przodków wsi Igryły. Organizatorzy imprezy przygotowali też konkursy adresowane do dzieci. Ich uczestnicy mogą liczyć na słodkie nagrody.

Rowerzyści, którzy pojawią się na spotkaniu, będą mogli zostawić swoje rowery pod wiatą zbudowaną na terenie boiska w Igryłach w ramach  projektu pt. „Wykonanie infrastruktury do obsługi ruchu turystycznego na terenie Gminy Sokółka”, dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

UM

 


Zobacz również

Skip to content