20 medali UKS Omega

W sobotę, 18 kwietnia 2015 r. odbyły się w Hajnówce Międzynarodowe Klubowe Zawody Pływackie. W zawodach wzięły udział reprezentacje 8 klubów z naszego regionu oraz białoruski klub z Prużan. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2004 i młodsi, 2003-2002 oraz 2001-2000.

UKS Omega reprezentowała 22 osobowa grupa pływaków. Zawodnicy potwierdzili znakomite przygotowanie i zdobyli 20 medali w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W roczniku 2004 i młodsi rewelacyjnie zaprezentowała się Zuzanna Rogowicz. Zuzia w swoich startach indywidualnych zdobyła 2 złote medale na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym. W najmłodszej grupie bardzo dobry start zaliczył Daniel Mrozowicz, który sięgnął po brązowy krążek na dystansie 50m stylem klasycznym. Wiele emocji z tej kategorii wiekowej dostarczyła sztafeta 4x 50m stylem dowolnym (D. Mrozowicz, J. Druć, Sz. Kochanowski, Z. Rogowicz) zdobywając srebrny medal, oraz brąz na dystansie 4x 50 m stylem zmiennym /D. Mrozowicz, O. Steć, Z. Rogowicz, Sz. Kochanowski/. W tej grupie wiekowej bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy naszego klubu: Wiktoria Druć, Julia Druć, Iga Kuklicz, Justyna Łopateczka, Oliwia Radel, Zofia Sawicka, Oliwia Steć, Szymon Kochanowski. Wszyscy oni znacznie poprawili rekordy życiowe i aktywnie włączyli się w walkę o medale.

W roczniku 2003-2002 zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali:
– Agnieszka Ancypo – sięgnęła po złoto na dystansie 100m stylem motylkowym /ustanowiła nowy rekord klubu/ oraz srebro na 50m stylem grzbietowym,
– Eryk Michałowski -zdobył srebrny krążek na 50m stylem motylkowym oraz był 4. na dystansie 100m stylem motylkowym.
– Gabriela Czarnowicz – zdobyła 2 złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym,
-Gabriela Poczobutt Odlanicka- zdobyła 2 srebrne medale na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym,
– Konrad Rećko – zdobył 2 srebrne medale na dystansach 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym
– Kacper Gudalewski- zdobyła złoty medal na 50m stylem klasycznym oraz srebro na 100m stylem klasycznym.

Zawodnicy rocznika 2003-002 w składzie Agnieszka Ancypo, Gabriela Czarnowicz ,Eryk Michałowski oraz Konrad Rećko, po bardzo emocjonujących startach nie mieli sobie równych w rywalizacji sztafet 4x50m stylem dowolnym oraz 4×50 m stylem zmiennym zdobywając 2 złote krążki. Dobre  starty w tej kategorii wiekowej odnotowali pozostali zawodnicy Omegi: Hania Rybińska była 4. na 50m stylem grzbietowym, Maja Garkowska zajęła 6. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym zaś Gabrysia Mozolewska była 7. na tym dystansie. Szymon Karpowicz „otarł” się o medal zajmując 4. miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2001-200 świetne występy zanotowały Ola Rogowicz  oraz Magda Pietrych. Ola sięgnęła po srebrny medal na dystansie 100m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/, Magda natomiast zdobyła brąz na 50m stylem dowolnym.

UKS Omega Sokółka zajął 3. miejsce w rywalizacji klubowej (suma zdobytych punktów FINA przez wszystkich startujących zawodników).

UKS Omega

Skip to content