Gratka dla rowerzystów z Sokółki ;)

[box color=”orange”]UWAGA! Niniejszy wpis był primaaprilisowym żartem ;)[/box]

Niebawem Sokółka dołączy do grona gmin objętych systemem rowerów – tzw. bajkerów. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu, jakie zostało podpisane przez lokalny samorząd oraz Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Zdrowia.

– Cieszymy się, że Sokółka jest miejscem, gdzie promuje się zdrowy styl życia. Zależy nam na wspieraniu takich działań. Teraz czekamy na dopełnienie wszelkich formalności ze strony samorządu. Sam chętnie dołączę do grona osób korzystających ze strefy bajkerów w Sokółce – powiedział Cezary Cieślukowski, Wiceminister Zdrowia.

Obecnie trwa ustalanie trasy przejazdu na terenie Sokółki. – Jednak nie chcemy ograniczać się wyłącznie do terenu naszej gminy. Zawarliśmy już wstępne porozumienie z władzami Dąbrowy Białostockiej i Szudziałowa. Chcemy, żeby bajkery kursowały na trasie nr 673 Sokółka – Dąbrowa i trasie 674 z Sokółki w kierunku Szudziałowa. Wiadomo, że planowany jest remont tej drogi, który uwzględnia również urządzenie ścieżek rowerowych. Wszystko konsultujemy z samorządem województwa – poinformowała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Plany są takie, aby przejazd z Sokółki do Dąbrowy i Szudziałowa był bezpłatny. Pewna część oferowanych rowerów będzie posiadała dodatkowy napęd elektryczny, a naładowany akumulator wystarczy na przejechanie całej trasy. – Sprawa bajkerów wymaga przeprowadzenia konsultacji społecznych, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i gminy do wyrażenia swojej opinii w tej kwestii – powiedziała Burmistrz Ewa Kulikowska.

Konsultacje trwają od 1 do 15 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Sokółce – w pokoju nr 310 (drugie piętro) w godz. 10-14.

(UM ;)


Zobacz również

Skip to content